• KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
          • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

          • Szanowni Państwo,

             

            Od 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) do odwołania nauczyciele i pracownicy zatrudnieni w Publicznej Szkole w Jełowej zapowiedzieli podjęcie akcji protestacyjnej poprzez udział w strajku. Ze względu na liczny udział grupy nauczycieli i pracowników szkoły w strajku, jako Dyrektor nie będę w stanie zorganizować zastępstw, a lekcje nie będą mogły się odbywać. Jeżeli faktycznie dojdzie do zapowiadanej akcji protestacyjnej, to doprowadzi ona do zakłócenia właściwego toku pracy szkoły, a przede wszystkim spowoduje przeszkodę w realizacji procesu dydaktycznego i wychowawczego uczniów.

            Przed szkołą powstanie bardzo duże wyzwanie, aby zapewnić właściwą opiekę nad wszystkimi dziećmi, których dobro i bezpieczeństwo niewątpliwie należy chronić. Wykonując ciążące na mnie obowiązki jako Dyrektora szkoły, zobowiązany jestem wraz z nielicznymi nauczycielami i pracownikami nie przystępującymi do strajku zapewnić funkcję opiekuńczą nad wszystkimi dziećmi uczęszczającymi do naszej szkoły. W obecnie rysującej się sytuacji wypełnienie tego obowiązku będzie niewątpliwie zadaniem wysoce utrudnionym.

            W obawie o problemy w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim dzieciom naszej szkoły, zwracam się do Was Rodziców o zrozumienie zaistniałej (lub mogącej zaistnieć) sytuacji i proszę o rozważenie decyzji o zapewnieniu opieki w domu w czasie trwania strajku. Bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły jest dla nas wartością nadrzędną, dlatego też współpraca Dyrektora szkoły i Rodziców w obecnej sytuacji jest konieczna w trosce o dzieci.

            Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość ubiegania się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o zasiłek opiekuńczy dla rodziców i opiekunów dzieci do 8 roku życia w liczbie 60 dni, jednakże ostateczne rozstrzygnięcie w tej kwestii należy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i jest niezależne od szkoły.

            Szczegółowe informacje dotyczące zasiłku opiekuńczego znajdą Państwo na stronie https://obywatel.gov.pl/zasilki-i-pomoc-finansowa/zasilek-opiekunczy-na-opieke-nad-zdrowym-dzieckiem-w-wieku-do-8-lat oraz  https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-opiekunczy.

            W dniu 08.04.2019 r. (poniedziałek) szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze w godz. od 700 do 1630.

            Informuję również, że w porozumieniu z dyrektorem Łubniańskiego Ośrodka Kultury jest możliwość   skorzystania z zajęć w Gminnej Bibliotece w Łubnianach w godz. od 800 do 2000.

            O wszelkich zmianach zaistniałej sytuacji będą państwo informowani na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej szkoły https://pspjelowa.edupage.org/?, tablicy ogłoszeń, oraz za pośrednictwem Rady Rodziców lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

             

            Dyrektor szkoły

             

          • Międzynarodowy Dzień Teatru

          • 27 marca 2019 r. był świętem w naszej szkole. Uczniowie klasy V a wraz z kilkoma uczniami klas starszych wystawili sztukę w języku angielskim pt. "Robin Hood". Przedstawienie odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Sztukę napisała Julia Brycka, a rolę Robin Hooda wcieliła się Magda Konik. Na koniec, jak to w opowiadaniach bywa, odbyło się wesele, w trakcie którego uczniowie zaprezentowali taniec z chustami do muzyki celtyckiej. Uczniów przygotowywała mgr Anna Mróz.

          • Szkolny Konkurs "Mam talent"

          • 25.03.2019 r. nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty. Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem. Szczególne wyróżnienie otrzymali: Magdalena Konik V a i Amelia Brandys V b za występ wokalny, Wiktor IV b i Melania Świtała VI za duet na gitarze i skrzypcach oraz Oliwer Pietruk V b za grę na perkusji. Emilia Waleska z klasy VII, która wykonała freestyle na rolkach, najbardziej zachwyciła jury oraz publiczność. Koordynatorem imprezy była mgr Anna Mróz. 
            Już z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej edycji szkolnego konkursu talentów.

          • Szkolny Tydzień Matematyki

          • W dniach 14-21 marca obchodziliśmy Szkolny Tydzień Matematyki.  Pierwszego dnia - 14 marca świętowaliśmy dzień liczby Pi. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w lekcjach warsztatowych, gdzie doświadczalnie mogli wyznaczyć przybliżenie liczby Pi. Uczniowie klasy ósmej, zgodnie z tradycją, na ścianie przy sali matematycznej dokleili kolejne cyferki w rozwinięciu liczby Pi. Tak oto na naszym korytarzu można zobaczyć już ponad 80 cyferek po przecinku, każda z nich została przyklejone przez innego absolwenta. 
            W kolejnych dniach, na placu apelowym zostały narysowane gry logiczne, uczniowie od teraz mogą połączyć ruch z logiką, by wydostać się labiryntu lub dojść od startu do mety zgodnie z regułami gry.

            Odbywały się również konkursy szkolne. Uczniowie mogli napisać konkursową pracę pisemną na temat matematyczny, lub poćwiczyć pamięć poznając rozwinięcie dziesiętne liczby PI. 

            Najlepsze prace zostały napisane przez Magdalenę Konik (kategoria klas IV-V), Maję Rawicką (klasy VI-VII) i Natalię Kansy (klasa VIII). Ekspertem liczby Pi w naszej szkole została Melania Świtała, która pamięta aż 108 cyfr po przecinku w tejże liczbie. W młodszych klasach w tym konkursie zwyciężyły Magdalena Konik (klasa V a) oraz Natasza Wojtas (klasa II). Wszyscy uczestnicy szkolnych konkursów otrzymali dyplomy i upominki. 

            Razem z rozpoczęciem wiosny o godzinie 8:00 rozpoczęliśmy ogólnopolski konkurs "Kangur Matematyczny", w którym wzięła udział trzecia część naszej społeczności szkolnej. Największą grupą były Beniaminki, czyli uczniowie klas V i VI. Bardzo cieszy nas również liczny udział „Żaczków", czyli drugoklasistów. Każdy z uczniów otrzymał upominek w postaci układanki logicznej. Wyniki konkursu poznamy pod koniec maja. 

            Kolejne matematyczne wydarzenie będziemy obchodzić 5 kwietnia. Uczniowie klasy ósmej spędzą noc z matematy(cz)ką w murach naszej szkoły. 

            Agata Pardej

          • "Naturalnie ... Łubniany!"

          • Oskar Hys – uczeń klasy VI naszej szkoły został zwycięzcą konkursu na najciekawsze hasło promujące Gminę Łubniany. Do rywalizacji zgłosiło się 48 uczniów, którzy przygotowali 68 haseł.

            Jurorami byli: przewodnicząca jury – pani Danuta Lech - Kirstein, zastępca dyrektora Instytutu Polonistyki Uniwersytetu Opolskiego, wójt gminy Paweł Wąsiak i Sylwia Heisig–Brzana, kierownik Referatu Promocji
            i Turystyki Urzędu Gminy. 

            15 marca 2019 r. Oskar wraz ze swoją mamą i dyrektorem szkoły – panem Arturem Baziukiem odbierali gratulacje z rąk wójta gminy Łubniany. Nagrodą dla Oskara jest rodzinny Voucher do Jura Parku w Krasiejowie i album promujący walory Gminy Łubniany.

            Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa i gratulujemy naszemu uczniowi!
            Nauczyciele i uczniowie PSP w Jełowej

             

          • "Mówię śpiewająco" - Gminny Konkurs Recytatorski

          • 10 marca 2019 r. w ŁOK w Łubnianach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Mówię śpiewająco”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I – III: Larisa Drąg, Wiktoria Małecka (uczennice kl. I), Kasia Królikowska, Aneta Solga, Natasza Wojtas (uczennice kl. II).

            Reprezentanci klas IV – VI to uczniowie: Julian Duda (kl. IV b), Magdalena Konik, Julia Wesołowska (uczennice kl. V a), Maja Rawicka, Melania Świtała (uczennice kl. VI).

            Reprezentanci klas VII – VIII to: Julia Cembolista, Natalia Kansy, Karolina Karwat, Małgorzata Żaba.

            W jury zasiadły Panie: Józefa Ciszak, Anna Wieczorek, Maria Spolna, które wybrały spośród dużej grupy uczniów ze szkół naszej gminy 12 młodych artystów w 3 kategoriach wiekowych.

            Wyniki naszych uczniów:

            W kategorii klas I – III – Natasza Wojtas – otrzymała wyróżnienie.

            W kategorii klas IV – VI – Magdalena Konik – zajęła I miejsce, Julian Duda – zajął II miejsce.

            W kategorii klas VII – VIII – Natalia Kansy -  otrzymała wyróżnienie.

            Dziękujemy bardzo Rodzicom za wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia razem ze swoimi dziećmi i oklaskiwanie ich świetnych występów.  Wszystkim uczniom gratulujemy odwagi i zapraszamy do udziału w następnych konkursach recytatorskich.

            Polonistki

        • Solidarność. Podaj dalej! Międzynarodowy projekt w naszej szkole.
          • Solidarność. Podaj dalej! Międzynarodowy projekt w naszej szkole.

          • Solidarność. Podaj dalej!

            Międzynarodowy projekt w naszej szkole.

             

            21 marca to Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją i Rasizmem. W tym dniu na całym świecie odbywają się różnorodne przedsięwzięcia mające na celu pogłębienie wrażliwości społecznej na przejawy dyskryminacji.

              W najbliższych dniach uczniowie klas VII i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej wezmą udział w europejskim projekcie „Solidarność. Podaj dalej” realizowanym w Polsce przez Fundacje „Szkoła z Klasą:” w ramach międzynarodowego programu Erasmus. Równolegle akcja toczy się w szkołach we Francji, Hiszpanii i Chorwacji. Ma na celu zaangażowanie młodych ludzi w dyskusję o różnorodności społecznej i różnych rodzajach dyskryminacji, aby, wiedząc więcej i czując głębiej, świadomie kształtowali otaczającą ich rzeczywistość.

                        W czasie zajęć warsztatowych uczniowie będą zgłębiać tajniki analizy i interpretacji obrazu,  jakim jest fotografia i podejmować próby kreatywnego pisania.

             W dzisiejszej szkole szczególnie potrzebne są działania, które dają impuls do rozmowy na temat różnorodności, nietolerancji czy rozmaitych form dyskryminacji, a jednocześnie rozwijają umiejętność krytycznego myślenia i formułowania poglądów. To dlatego grupa uczniów klasy VII i VIII i nauczycieli ze szkoły w Jełowej włączyła się do akcji Solidarność. Podaj dalej! Założenie jest proste -  młodzi ludzie wyślą kartki pocztowe do losowo wybranych osób prywatnych i instytucji gminnych i wojewódzkich. Każda pocztówka będzie niosła podwójny przekaz - z jednej strony przez zdjęcie na kartce, z drugiej - dzięki osobistej wiadomości napisanej przez ucznia. Młodzi nadawcy liczą, że dostaną odpowiedzi na wysłane pocztówki.

            Podsumowanie akcji nastąpi pod koniec roku szkolnego, kiedy do szkoły spłyną odpowiedzi na wysłane karty.

             

            Justyna Konik,

             koordynator projektu

             

             

          • KIERUNEK FIO

          • Zaproszenie na bezpłatne spotkanie w sprawie mikrodotacji w Urzędzie Gminy Łubniany

            Zapraszamy na bezpłatne spotkanie edukacyjno-informacyjne dotyczące naboru wniosków w ramach mikrodotacji.Spotkanie odbędzie się w środę 20 marca o godz. 16.00 w Urzędzie Gminy Łubniany (Sala Narad) i będzie dotyczyć naboru wniosków dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz grup samopomocowych z terenu województwa opolskiego w ramach mikrodotacji do 5 tysięcy złotych współfinansowanych z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie LGD DOLINA STOBRAWY, która realizuje projekt pn. „Kierunek FIO. Celem głównym projektu „Kierunek FIO” jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne poprzez zrealizowanie minimum 112 mikrodotacji oraz inicjatyw przez młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe na terenie województwa opolskiego w okresie od 1.05.2018 do 31.12.2019 r., które pobudzą aktywność społeczną oraz potencjał ludzki i infrastrukturalny.W ramach programu w bieżącym roku zostanie przyznanych minimum 56 mikrodotacji, do wysokości 5000 zł. Na co można pozyskać dotację? Na realizację projektu w dowolnej ze sfer pożytku publicznego lub w przypadku młodej NGO na samorozwój.Zapraszamy na spotkanie„Kierunek FIO” , to właściwy kierunek.

            Żródło: 

          • Konkurs recytatorski dla klas I-III

          • 6 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas I - III. Uczniowie, chociaż trochę stremowani, pięknie recytowali wiersze polskich poetów m. in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Janiny Porazińskiej i Ludwika Jerzego Kerna. Jury w składzie: M. Popławska - Vida, B. Domino - Pawelec,  T. Steuer i D. Kensoń nagrodziło najlepszych recytatorów:

            I miejsce:Larrisa Drąg z kl. i Natasza Wojtas z kl. II.

            II miejsce:Wiktoria Małecka z kl. I, Katarzyna Królikowska z kl. II,

            III miejsce:Filip Harkawy z kl. I i Marcel Biczysko z kl. II

            GRATULUJEMY!

          • Koszykarski sukces naszej szkoły.

          • W dniu 28.02.2019 r. drużyna chłopców w koszykówce pojechała walczyć na szczeblu wojewódzkim o pierwsze miejsce. Do turnieju na tym etapie poza naszą reprezentacją - ze szkoły wiejskiej, awansowały szkoły z dużych opolskich miast: PSP z Prudnika, PSP z Kędzierzyna – Koźla oraz PSP ze Strzelec Opolskich. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” i tylko najlepsza drużyna uzyskała szanse walki w kolejnym etapie o wyjazd na Mistrzostwa Polski.  Na tym turnieju pokonaliśmy takie silne ośrodki koszykarskie jak: Strzelce Opolskie i Kędzierzyn - Koźle, lecz nie mamy jeszcze umiejętności, by nawiązać walkę z zeszłorocznym mistrzem województwa i uczestnikiem Mistrzostw Polski z Prudnika, w którym to szkoleniem objęci są uczniowie od najmłodszych lat i chętnych, by zasilić w przyszłości tamtejszy pierwszoligowy zespół nie brakuje.  Ostatecznie nasza reprezentacja po wygranych dwóch meczach zostaje sklasyfikowana na drugim miejscu i możemy się poszczycić tym, że szkoła z Jełowej jest w gronie ośmiu najlepszych szkół w województwie opolskim. GRATULUJEMY !!!

            Skład reprezentacji:

            Marcel Raczek

            Kacper Raczek

            Jonas Buchta

            Marcel Świerc

            Filip Wierzgalla

            Patryk Wierzgalla

            Dominik Karwat

            Jakub Urbanek

            Patryk Bowżyk

            Oliwier Pietruk

            Kevin Szymaszek

          • Szkolny Konkurs Recytatorski

          • We wtorkowe popołudnie, 26 lutego 2019 r., w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas starszych, w którym udział wzięło 20 uczniów. Młodzi recytatorzy zaprezentowali utwory polskich poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Adama Mickiewicza, Ludwika Jerzego Kerna, Ewy Szelburg-Zarembiny, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego, Wandy Chotomskiej i Andrzeja Waligórskiego. Zebrani uczniowie i rodzice mogli więc wysłuchać utworów pochodzących z różnych epok i o różnorodnym charakterze.

            Jury w składzie: p. Beata Zambrzycka, p. Justyna Konik – polonistki, p. Danuta Kensoń – szkolna bibliotekarka, p. Agnieszka Nalichowska - bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Jełowej nagrodziło najlepszych recytatorów. Są to:

            Klasy IV 


            I miejsce        Julian Duda                  IV b
            II miejsce       Zuzanna Kudyba         IV a   
            III miejsce      Marta Przeździecka     IV a

            Klasy V 

            I miejsce        Magdalena Konik       V a     
            II miejsce      Julia Wesołowska       V a   
            III miejsce     Anna Buchta               V b

            Klasa VI

            I miejsce       Melania Świtała          VI   
            II miejsce      Maja Rawicka             VI     
            III miejsce     Zuzanna Trzeciak       VI

            Klasa VIII  

            I miejsce      Julia Cembolista          VIII   
            II miejsce     Małgorzata Żaba         VIII 
            III miejsce    Karolina Karwat           VIII

             

            Jury wyłoniło też reprezentantów naszej szkoły do Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Mówię śpiewająco”, który odbędzie się w ŁOK-u w Łubnianach 10 marca 2019 r. Będą to w kategorii klas IV-VI: Julian Duda, Zuzanna Kudyba, Magdalena Konik, Julia Wesołowska, Melania Świtała i Maja Rawicka, a w kategorii klas VII-VIII: Julia Cembolista, Małgorzata Żaba, Karolina Karwat oraz Dominika Matuszok.

            Gratulujemy wygranym, a  wszystkim uczestnikom winszujemy odwagi i chęci zaprezentowania swoich umiejętności przed innymi!

                                                                                                                                           Justyna Konik
            Beata Zambrzycka

             

          • Awans Jełowej do etapu wojewódzkiego w koszykówce chłopców - 18.02.2019 r.

          • W poniedziałek 18.02.2019 r. reprezentacja naszej szkoły w koszykówce chłopców pojechała na „Finał Powiatowy” do Niemodlina. Do turnieju na tym szczeblu awansowały cztery szkoły PSP Niemodlin, PSP Dąbrowa, PSP Tarnów Opolski oraz PSP Jełowa. Wygrywając dwa mecze (z PSP Dąbrowa oraz z PSP Tarnów Opolski) chłopcy zakwalifikowali się do kolejnego etapu na szczeblu wojewódzkim, który zostanie rozegrany 28.02.2018 r. GRATULUJEMY !!!

            Skład reprezentacji:

            Marcel Raczek

            Kacper Raczek

            Jonas Buchta

            Marcel Świerc

            Filip Wierzgalla

            Patryk Wierzgalla

            Dominik Karwat

            Jakub Urbanek

            Patryk Bowżyk

            Oliwier Pietruk

            Kevin Szymaszek

            Maksymilian Szymaszek

          • ZAPROSZENIE

          • Dnia 26 lutego 2019 r. (wtorek) o godz. 16:00 w PSP w Jełowej

            odbędzie się Szkolny Konkurs Recytatorski,

            na który serdecznie zapraszamy chętnych uczniów wraz ze swoimi Rodzicami.

             

            Polonistki 

          • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO, czyli DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

          • 21 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języka Polskiego w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie naszej szkoły już od pierwszych godzin lekcyjnych bawili się językiem polskim. Uczniowie klasy V a, VI i VIII czytali fragmenty lektur koleżankom i kolegom z klas I – III. Młodsze klasy rozwiązywały również ciekawe krzyżówki. Natomiast uczniowie klas starszych w czasie przerw szukali ukrytych na korytarzach 10 zadań polonistycznych i na przygotowanych kartach starali się prawidłowo na nie odpowiedzieć. Lekcje języka polskiego były urozmaicone różnorodnymi rebusami, krzyżówkami, a pani bibliotekarka przygotowała konkurs pt. „Czy znasz te związki frazeologiczne?” Wszyscy uczniowie tego dnia zostali obdarowani słodkościami, a następnego dnia na apelu 13 uczniów, którzy najlepiej odpowiedziało na ukryte zadania polonistyczne otrzymało dyplomy. Bardzo cieszymy się, że duża liczba uczniów wzięła udział w konkursie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym znajdą się uczniowie, którzy w 100% rozwiążą zadania polonistyczne.

            Danuta Kensoń, Justyna Konik, Beata Zambrzycka

        • Komunikat dyrektora szkoły
          • Komunikat dyrektora szkoły

          • KOMUNIKAT

            DYREKTORA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JEŁOWEJ

            z dnia 15 lutego 2019 r.

            w sprawie zasad rekrutacji dzieci urodzonych w roku 2012

            do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej

            i liczbie wolnych miejsc w szkole na rok szkolny 2019/2020

             

            Podstawa prawna:

            1. art. 154 ust. pkt. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245).
            2. Zarządzenie Wójta Gminy Łubniany Nr 11/2019 z dnia 24.01.2019 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Łubniany.
            3. Statut Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej.

            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej informuje, że nabór do klasy I w roku szkolnym 2019/20 będzie prowadzony na wolne miejsca w terminie: 18 lutego – 06 marca 2019 r.

            Liczba wolnych miejsc wynosi:

            Klasa I – 25 miejsc

            1. W postępowaniu rekrutacyjnym do klas I biorą udział:

            1) dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą 7 lat,

            2) dzieci 6-letnie na wniosek rodziców pod warunkiem:

                a) korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki
            w klasie pierwszej lub

              b) posiadania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej (w przypadku niekorzystania przez dziecko z wychowania przedszkolnego).

                 2. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmuje się:

            1) z urzędu – dzieci 6, jak i 7 letnie, zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie zgłoszenia rodziców;

            2) na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

                3. Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest:

            1) złożenie zgłoszenia (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły) lub

            2) wniosku (dotyczy dzieci spoza obwodu), które można pobrać ze strony internetowej szkoły https://pspjelowa.edupage.org  w zakładce "Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020" lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły od dnia 18 lutego 2019 r.

               4. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

               5. Wnioski niekompletne, wypełnione nieprawidłowo nie będą rozpatrywane.

               6. W przypadku składania wniosków o przyjęcie do większej liczby placówek, rodzic określa preferencje co do kolejności przyjęcia.

              7. Postępowanie rekrutacyjne do szkoły przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły. Dyrektor wyznacza przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.

              8. Zasady postępowania rekrutacyjnego oraz tryb działania Komisji Rekrutacyjnej, a także zakres oraz zakres uprawnień i obowiązków członków komisji w postępowaniu rekrutacyjnym określa Regulamin Rekrutacji zwany dalej „Regulaminem”.

              9. Podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych
            i kandydatów nieprzyjętych odbędzie się nie później niż do 05 kwietnia 2019 r. poprzez zamieszczenie list osób przyjętych i nieprzyjętych do szkoły na tablicy ogłoszeń.

             10. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal posiada wolne miejsca, przeprowadza się postępowanie uzupełniające, które kończy się z dniem ostatnim miesiąca sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.

             

                                                                                                                                                         Dyrektor szkoły
                                                                                                                                                        mgr Artur Baziuk

          • Walentynkowy Dzień seniora

          • 13 lutego 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynkowy Dzień Seniora.  Na zaproszenie Szkolnego Klubu Wolontariatu przybyli podopieczni z Domu Dziennego Pobytu w Biadaczu oraz seniorzy z Jełowej. 
            W części artystycznej  uczniowie klasy IV B przedstawili bajkę  " Czerwony Kapturek " w gwarze śląskiej, uczniowie klasy IV A zaśpiewali piosenki dla babci i dziadka, a uczennice klasy VI Melania Świtała i Michaela Kochanek oraz Anna Buchta i Amelia Brandys z klasy VB zaśpiewały piosenki w języku niemieckim.
            Po poczęstunku , który przygotowali wolontariusze seniorzy ruszyli do tańca oraz walentynkowej zabawy z sercami. Spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera . Goście świetnie się bawili i wyrazili chęć ponownego spotkania z wolontariuszami. Dziękujemy  seniorom wraz z opiekunami  za udaną wspólną imprezę, którą mamy nadzieję kontynuować w kolejnych latach.

             Beata Urbanek

            Justyna Kornek

          • UWAGA! Zmiana planu lekcji dla klas IV-VIII

          • Po feriach zimowych, tj. od 11.02.2019 r. ulega zmianie plan lekcji dla klas IV - VIII.

            W związku z organizacją roku szkolnego 2018/2019 wprowadza się następujące zmiany w planie lekcji:

            Doradztwo zawodowe:

            *  klasa VII       -  zakończyła zajęcia

            *  klasa VIII      -  rozpoczyna zajęcia we wtorek, lekcja 7.

            Wychowanie do życia w rodzinie:

            *  klasy IV i V   -  zakończyły zajęcia,

            *  klasa VIII      -  rozpoczyna zajęcia w czwartek, lekcja 7

            *  klasa VII       -  rozpoczyna zajęcia we wtorek, lekcja 7

            *  klasa VI        -  rozpoczyna zajęcia w piątek, lekcja 7.