• Wyjątkowe jasełka

• Dziś ponownie się przekonaliśmy jak wyjątkowy jest czas Bożego Narodzenia. Podczas tradycyjnych szkolnych jasełek na scenie zagrali Rodzice, Nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, uczniowie, oraz sam Pan Dyrektor. Mały Aniołek - Jakub - poznał historię Bożego Narodzenia z ust wszystkich świętych.

Autorką scenariusza jest Justyna Kornek, która wraz z Barbarą Kowalczyk podjęły się organizacji tego pięknego przedsięwziecia.

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii.

• Wielkie serca uczniów klasy IV

• Klasa czwarta wystąpiła z piękną inicjatywą obdarowania paczką świąteczną swojego niepełnosprawnego kolegi z przedszkola. W jeden dzień ogłosili w klasie zbiórkę słodkości i owoców oraz namalowali laurkę z życzeniami świątecznymi. W drugi dzień zebrali dary i spakowali. W trzeci- przedstawiciele klasy wręczyli niespodziankę zaskoczonemu Bartkowi. Jesteśmy dumni z Waszej postawy! Macie wielkie serca!

• Klasa VI na łyżwach

• 20.12 uczniowie klasy 6 doskonalili naukę jazdy na łyżwach na lodowisku Toropol. Dziękujemy św. Mikołajowi i rodzicom 🎅🏼
            A. Mróz

• ZBIERAMY ELEKTROŚMIECI !!!

• Do dnia 05.01.2024 r. w naszej szkole będzie prowadzona zbiórka elektrośmieci. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję, gdyż dzięki Wam szkoła może pozyskać nowe pomoce dydaktyczne. Miejsce skłądowania ekektrośmieci znajduję się przy schodach koło wejścia głównego do budynku szkoły.

• Teatrzyk kukiełkowy uczniów z klasy lV

• Zapraszamy do obejrzenia krótkiej historii poświęconej tematyce bezpieczeństwa pod czas zabaw i zagadnień związanych z ruchem drogowym. Przedstawienie przygotowali dwaj koledzy ze szkolnej ławki z klasy IV. Paweł i Paweł.

Przy nagraniu  wykorzystano sprzęt zakupiony z programu "Laboratoria Przyszłości".

• Wizyta z Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny

• Ta magia Śląska gdzieś jest pomiędzy ludźmi, pomiędzy tą czerwoną cegłą, tą zielenią. To, że mieszka tyle milionów ludzi na tak małej przestrzeni. — prof. Marian Oslislo

27 listopada gościliśmy w naszej szkole znakomitego gościa, Pana Roberta Wencla, pracownika Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny. Przejechał do nas, aby przybliżyć nam postać Wojciecha Korfantego – jednego z Ojców Niepodległości – zasłużonego dla Polski i Śląska. Pan Robert barwnie opowiadał o losach Śląska po I wojnie światowej, o działalności dyplomatycznej i wojskowej Wojciecha Korfantego na rzecz przyłączenia Śląska do Polski. Zaprezentował nam interesującą wystawę zorganizowaną w 150 lecie urodzin tego człowieka. Po wysłuchaniu opowieści uczniowie otrzymali karty pracy i przystąpili do działania – odpowiadali na pytania oglądając wystawę. Dziękujemy za ciekawe wystąpienie i mamy nadzieję na kolejne spotkanie.