Zapraszamy na spotkanie
Konkurs ze znajomości przygód Koszmarnego Karolka rozstrzygnięty
Jedną z poczytniejszych publikacji dla dzieci i młodzieży naszej szkolnej biblioteki jest seria książek o przygodach Koszmarnego Karolka. Uczniowie z zapartym tchem śledzili losy chłopca i jego przyjaciół. Po zapoznaniu się z tą serią powieści uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat wybryków i przygód niesfornego chłopca. Dla chętnych i najbardziej wytrwałych czytelników odbył się „Konkurs wiedzy o przygodach Koszmarnego Karolka”. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i znajomością treści lektury uzyskując następujące wyniki:
I miejsce – Aleksander Brojek (klasa VI)
II miejsce – Arthem Yukhym (klasa IV)
III miejsce – Leon Datko (klasa IV)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy fascynujących przygód z Karolkiem i innymi bohaterami literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Konkurs odbył się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2,0
Projekt czytelniczy klasy VIII
Uczniowie klasy VIII poznawali piękno naszego krajobrazu poprzez opisy przyrody w naszej epopei narodowej „Pan Tadeusz”. Po zapoznaniu się z opisami przygotowali ilustracje, które miały być wizualnym wyrażeniem tego, o czym przeczytali w książce. Projekt ten realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2,0 nie tylko miał na celu zapoznanie ich z przyrodą naszej ojczyzny, ale również miał uwrażliwić ich na piękno otaczającego świata oraz rozbudzić wyobraźnię. NPRCz 2.0Ministerstwo Edukacji NarodowejMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekt klasy V
Uczniowie klasy V zainspirowani lekturą powieści C. S. Lewisa, „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” przedstawili w formie graficznej to, co zobaczyli bohaterowie książki za drzwiami starej szafy znajdującej się w domu profesora Kirke. Uczniowie podążając za Łucją, Edmundem, Piotrem i Zuzanną odkryli Narnię i za pomocą obrazu przedstawili, jak sobie wyobrażają tę magiczną krainę.
Projekt realizowany był w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2,0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya w naszej szkole pojawiły się nietypowe postacie – Spider Man (i to nie jeden), Bob Budowniczy, Myszka Miki, księżniczki wszelkiej maści, Czerwony Kapturek, Alwin oraz jego ekipa i wiele innych. To uczniowie przebrali się za bajkowe postacie, dzięki którym w dzieciństwie (i nie tylko) poznawali świat, śmiali się, wzruszali. Dzień ten to nie tyko okazja do przebrania się za swoją ulubiona bajkową postać, ale to też okazja, aby docenić wartości edukacyjne dziecięcych opowieści, zachęcić do czytania, rozwijać wyobraźnię, a może też zapytać swoich bliskich, jakie bajki oglądali w dzieciństwie.
Dzień Postaci z Bajek zrealizowano w ramach Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa 2,0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2
Nowe książki w naszej szkole
Księgozbiór naszej szkolnej biblioteki powiększył się o nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2,0.Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Znajdzie się coś dla uczniów - tych starszych i tych nieco młodszych. Również dla tych najmłodszych – uczniów klasy I, którzy dopiero poznają literki i uczą się czytać. Znajdzie się coś dla nauczycieli, którzy będą mogli wykorzystać nowe publikacje do pracy z dziećmi. Dla rodziców też się coś znajdzie. Wśród nowości mamy przygody Lassego i Mai, którzy wraz z komisarzem policji rozwiązują kryminalne zagadki, przygody koszmarnego Karolka, serię „Zaopiekuj się mną”, „Dziennik Cwaniaczka”, przygody bogów i bohaterów greckich, książki o wartościach tak ważnych w życiu każdego człowieka (seria o Pinku) i wiele innych. Zapraszamy. Na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Wszak to Wy – Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice – wybieraliście tytuły książek, o które powinna wzbogacić się nasza szkolna biblioteka.
NPRCz 2.0
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
WARSZTATY JESIENNE
W dniu 05.11.2024 uczniowie klasy 4 mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach jesiennych zorganizowanych w Domu Dziennego Pobytu w Biadaczu. Spotkanie to miało na celu nie tylko integrację międzypokoleniową, ale także rozwijanie talentów językowych i artystycznych naszych uczniów. Na początku warsztatów uczniowie pod czujnym okiem pani Gabrieli zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne w małym koncercie ,tworząc orkiestrę instrumentalną i śpiewając piosenkę w języku niemieckim. Po części muzycznej przyszedł czas na kreatywne zajęcia plastyczne. Uczniowie wraz z seniorami wykonali jesienne stroiki– powstały piękne, kolorowe kompozycje. Warsztaty jesienne w Domu Dziennego Pobytu w Biadaczu były niezwykle udane. Uczniowie nie tylko mieli szansę rozwijać swoje pasje artystyczne, ale także nawiązać piękne relacje z seniorami, co przyczyniło się do wzbogacenia ich doświadczeń życiowych.
4
Zajęcia edukacyjne z cyklu "Akademia zmian klimatu"
We wtorek (29.10.2024 r.) klasy 1-3 uczestniczyły w Eko-lekcji z misiem Solarkiem.
Dzieci dowiedziały się, co to jest pogoda i klimat, jaki wpływ ma człowiek na zmiany klimatu oraz jakie działania możemy wspólnie podjąć, aby zadbać o naszą planetę. Utrwaliły również swoją wiedzę podczas warsztatów segregacji odpadów, a na koniec rozwiązały krzyżówkę ekologiczną.
Zajęcia te odbyły się w ramach cyklu „Akademii zmian klimatu” - Projektu Doradztwa Energetycznego prowadzonego przez edukatorów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu - bardzo dziękujemy !
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
3
Zaproszenie dla Rodziców
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie