• KOSZYKARKI W FINALE WOJEWÓDZKIM !!!

• W dniu 08.01.2024 r. szkolna reprezentacja dziewcząt w koszykówce 3x3 pojechała do Brzegu by tam walczyć o awans do finału wojewódzkiego. Do rywalizacji na tym etapie zakwalifikowało się 7 drużyn:

1. Brzeg
            2. Opole
            3. Zdzieszowice
            4. Strzelce Opolskie
            5. Kluczbork
            6. Nysa
            7. Jełowa

Po rozlosowaniu grup i uroczystym otwarciu turnieju ww. zespoły przystąpiły do rywalizacji. Nasze dziewczęta w pierwszym meczu spotkały się z opolska drużyną i na wstępie po fatalnej grze mecz ten przegrały. Jednak wyciągnęły wnioski z tej porażki i postanowiły walczyć do końca bo każde z trzech miejsc na podium premiowane było awansem do finału wojewódzkiego, w którym spotka się sześć najlepszych zespołów z województwa opolskiego. Przyjęty wcześniej system, którym rozgrywany był ten turniej dał nam okazję zrewanżowania się opolskiej drużynie w najważniejszym dla nas etapie. A mianowicie doprowadził naszą reprezentację do tzw. „małego finału”, w którym walczyliśmy o upragnione miejsce na podium.  Po bardzo emocjonującym spotkaniu tym razem to my mogliśmy się cieszyć z wygranej i awansu do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO. GRATULACJE !!!

Naszą szkołę reprezentowały:

Aneta Solga