• Program Stypendialny Horyzonty dla ósmoklasistów
          • Program Stypendialny Horyzonty dla ósmoklasistów

          • Warszawa, 15 marca 2023 r.


            W poszukiwaniu swojej drogi ze stypendium Horyzonty

            Stypendium na naukę we Wrocławiu

            Wiele dróg, jedno stypendium.

            Pod takim hasłem trwa rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty, który już od 13 lat wspiera uczniów i uczennice szkół średnich w rozwoju naukowym, realizowaniu pasji oraz odpowiedzialnym i szczęśliwym wkraczaniu w dorosłe życie. Zgłaszać mogą się ósmoklasiści, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), a chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście (najbliżej nas Fundacja współpracuje z VIII Liceum Ogólnokształcącym i w Technikum Nr 10 we Wrocławiu).

            Co w ramach stypendium?

            Stypendyści i stypendystki Horyzontów uczą się w liceach lub technikach w jednym z 12 dużych miast w całej Polsce. Mogą liczyć m.in. na:

            • pokrycie kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, biletów komunikacji miejskiej,
            • naukę języków obcych i certyfikaty językowe, które finansują organizatorzy programu,
            • wsparcie finansowe w realizowaniu pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji metodą tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju,
            • udział w obozach letnich i zimowych oraz w warsztatach.

            Jednak w Horyzontach przede wszystkim chodzi o kompetencje społeczne. Uczestnicy programu budują swoją tożsamość w zetknięciu z różnorodnością świata. Uczą się bycia empatycznymi i aktywnymi obywatelami i obywatelkami. To również zobowiązanie ze strony młodzieży do działania na rzecz innych. Możliwości są różne, od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom.

            Dla mnie największą wartością Horyzontów jest społeczność, dzięki której można poczuć się pewnie – w działaniach naukowych, ale też społecznych, artystycznych, sportowych. Codziennie pomagamy sobie w gronie kolegów, koordynatorów czy osób, które spotykamy na wakacjach i feriach.

            Igor, stypendysta Horyzontów

            Nad stypendystami i stypendystkami czuwa kompetentny zespół koordynatorów i koordynatorek z wiedzą pedagogiczną i psychologiczną, który towarzyszy im na co dzień. Podopieczni Fundacji są traktowani poważnie i po partnersku. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami, mają do dyspozycji profesjonalną pomoc psychologiczną. Stypendyści uczą się współpracować ze sobą, ale też wzmacniają poczucie własnej wartości i samodzielność.

            Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na www.efc.edu.pl/programy/horyzonty.
            Zapraszamy – to szansa na nową drogę dla młodzieży z całej Polski.

            Kontakt:

            Agnieszka Markowska,

            koordynatorka regionalna województwa dolnośląskiego i opolskiego

            amarkowska@efc.edu.pl 

            tel. 696 650 067


            Załączniki:

            List do ucznia.pdf

            Wyciag z regulaminu Programu Stypendialnego HORYZONTY 2023.pdf


        • Casting do spektaklu teatralnego „Sekret
          • Casting do spektaklu teatralnego „Sekret

          • Casting do spektaklu teatralnego „Sekret”Marzysz o udziale w przedstawieniu?

            Przyjdź 20 marca 2023 r. o godz. 11:00 do Łubniańskiego Ośrodka Kultury i weź udział w castingu do spektaklu teatralnego „Sekret”.

            Kto może się zgłosić? Uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych na terenie Gminy Łubniany.

            Wystarczy pasja, nie trzeba mieć natomiast teatralnego doświadczenia.Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. 

            Do zobaczenia na castingu !

          • Warsztaty w ramach projektu "Razem Raźniej"

          • W ramach programu "Razem raźniej" uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w warsztatach z zakresu radzenia sobie z emocjami, świadomej obecności w sieci i fonoholizmu oraz poprawiających koncentrację. Przedstawiamy relację z warsztatów "Uczuciometr", które poprowadziła mgr Hanna Antoniak.