• Owocowy rower

• Uczniowie klasy IV w ramach przygotowania do egzaminu na kartę rowerową przygotowali projekty owocowych rowerów. Wyszło nie tylko ciekawie i nowatorsko, ale i smacznie.

• Podsumowanie akcji kulinarna środa za styczeń.

• W minionym miesiącu członkowie samorządu uczniowskiego przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek kulinarne niespodzianki m.in. sałatki, kisiel z owocami, faworki i mini paczki.
            Zapraszamy do zapoznania się z videorelacjami dostępnymi na profilu szkolnym serwisu You Tube.

• Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2023/2024

DYREKTORA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JEŁOWEJ

Z DNIA 30 STYCZNIA 2023 R.

w sprawie zasad rekrutacji dzieci urodzonych w roku 2016

do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej

i liczbie wolnych miejsc w szkole na rok szkolny 2023/2024

Podstawa prawna:

1. art.154 ust.1. pkt. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021r. poz. 1082 oraz 2022 poz. 655, 1079, 1116, 1383, 1700, 1730 i 2089).

2. Zarządzenie Wójta Gminy Łubniany Nr 14/2023 z dnia 24 stycznia 2023 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Łubniany.

3. Statut Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej informuje, że nabór do klasy I w roku szkolnym 2023/24 będzie prowadzony na wolne miejsca w terminie: 13 lutego – 03 marca 2023 r.

Liczba wolnych miejsc wynosi: 25 miejsc

1. W postępowaniu rekrutacyjnym do klas I biorą udział:

1) dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą 7 lat,

2) dzieci 6-letnie na wniosek rodziców pod warunkiem:

3) korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie naukiw klasie pierwszej lub

4) posiadania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej (w przypadku niekorzystania przez dziecko z wychowania przedszkolnego).

2. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmuje się:

1) z urzędu – dzieci 6, jak i 7 letnie, zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie zgłoszenia rodziców;

2) na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

3. Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest:

1) złożenie zgłoszenia (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły) lub

2) wniosku (dotyczy dzieci spoza obwodu), które można pobrać ze strony internetowej szkoły https://pspjelowa.edupage.org  lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły
            należy
            składać od dnia 13 lutego 2023 r.

4. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

5. Wnioski niekompletne, wypełnione nieprawidłowo nie będą rozpatrywane.

6. W przypadku składania wniosków o przyjęcie do większej liczby placówek, rodzic określa preferencje co do kolejności przyjęcia.

7. Postępowanie rekrutacyjne do szkoły przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły. Dyrektor wyznacza przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.

8. Zasady postępowania rekrutacyjnego oraz tryb działania Komisji Rekrutacyjnej, a także zakres oraz zakres uprawnień i obowiązków członków komisji w postępowaniu rekrutacyjnym określa Regulamin Rekrutacji zwany dalej „Regulaminem”.

9. Podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych odbędzie się nie później niż do 30 marca 2023 r. poprzez zamieszczenie list osób przyjętych i nieprzyjętych do szkoły na tablicy ogłoszeń.

10. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal posiada wolne miejsca, przeprowadza się postępowanie uzupełniające, które kończy się z dniem ostatnim miesiąca sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.

Dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce Rekrutacja 2023/2024

Artur Baziuk