• Podziękowania

• Podziękowania dla Pana Romana Śmieji za przekazanie sprzętu technicznego (pił grzebienic) oraz życzliwość i pracę na rzecz szkoły.

• Podziękowania

• Podziękowania dla Państwa Bożeny i Marka Raczków za przekazanie fartuchów kucharskich, jak i innego wyposażenia sali technicznej.

• Domki dla owadów

• W ramach przygotowań do Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas III-VII na zajęciach technicznych wykonali domki dla owadów.

Domki wykonali ochotnicy w ramach czasu wolnego, głównie przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych, od godziny 7.00. Domki powstały z materiałów odpadowych.

Wszystkim uczniom biorącym udział w realizacji projektu dziękuję za owocną współpracę.

• Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w XXIX Konkursie
            Recytatorskim w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję” / „Jugend
            trägt Gedichte vor“, którego etap gminny odbył się 30 marca w
            Łubniańskim Ośrodku Kultury. W kategorii klas IV - VI pierwsze miejsce
            zdobyła Amelia Proć natomiast Lars Buchta otrzymał wyróżnienie.
            Uczniowie zakwalifikowali się do etapu rejonowego i będą
            reprezentować naszą gminę. W konkursie gościnnie wystąpiły uczennice
            klasy III : Laura Mizdzioł i Liliana Kupczak, które otrzymały dyplomy i
            wiele pochwał za piękny występ.
            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Miesiąc Świadomości Autyzmu

• Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu. W ramach solidarności osób ze spektrum autyzmu oraz tolerancyjności w ubiegły poniedziałek (10.04.2023) uczniowie oraz grono pedagogiczne przyszli ubrani na niebiesko .

Klasy 4-8 wzięły udział w warsztatach dot. spektrum autyzmu, w ramach których poznali objawy autyzmu, dowiedzieli się jaki procent osób na świecie jest w spektrum, uzyskali wskazówki skutecznej komunikacji z osobami ze spektrum. Na zakończenie w ramach utrwalenia nowych wiadomości przedstawili krótkie scenki, wcielając się tym samym w sytuacje życia codziennego osób ze spektrum.

• Odpowiedzialność prawna nieletnich - prelekcja

• 30 marca br. uczniowie klas V-VIII wzięli udział w prelekcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji Komisariatu Policji z Dobrzenia Wielkiego, która dotyczyła odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie spoczywają na nich obowiązki, co to są czyny zabronione, jakie konsekwencje grożą nieletnim, którzy się ich dopuszczają oraz jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być wobec nich zastosowane. Ponadto poruszony został temat bezpiecznego korzystania z internetu, ochrony prywatności w sieci oraz wzajemnego szacunku. Zostały przypomniane również zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym pieszego, jak i rowerzysty.

Policjantom serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie.