• "Radosna niepodległość" 8 listopada 2019 r.

          • Dnia 8 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pt. „Radosna niepodległość” z okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
            Na początku Pan dyrektor Artur Baziuk powitał wszystkich przybyłych na tę uroczystą akademię, szczególnie skarbnika Gminy Łubniany panią Katarzynę Kępa-Danek, która wręczyła prezent dla uczniów naszej szkoły w postaci słodyczy, z okazji zbliżającego się  Święta Niepodległości. Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała przybyłych gości, czyli przedszkolaków  z wychowawczyniami z dwóch przedszkoli w Jełowej, Dyrektora szkoły, nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów.
            O godzinie 11 z minutami odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu „Mazurek Dąbrowskiego”.  Później wszyscy zebrani na sali gimnastycznej oglądali część artystyczną pt. ”Radosna niepodległość”, którą przygotowali uczniowie klasy VI a oraz uczennice z klasy VIII.
            W tym roku wszyscy uczniowie wzięli udział w akademii, gdyż każda klasa przygotowała pieśń patriotyczną.
            To ważne dla nas Polaków święto, obchodziliśmy radośnie, śpiewając pieśni patriotyczne. Nie zapominamy o burzliwych dziejach naszej Ojczyzny, o bohaterach, którzy walczyli za wolność i niepodległość. Będziemy zawsze pamiętać, że listopad 1918 r. przyniósł Polakom upragnioną wolność po 123 latach niewoli. Ale także chcemy uczyć się ciekawych pieśni, które towarzyszyły strzelcom, legionistom w czasie walk o wolność. Naszym wspólnym śpiewaniem chcieliśmy oddać hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Dziś mamy wolną i niepodległą Polskę.
            Co to jest niepodległość?
            Teraz wiem już na pewno.
            Każde dziecko dziś woła:
            To polski dom, polska szkoła.
            Co to jest niepodległość?
            Teraz wiem już na pewno”

            Zdjęcia z akademii znajdują się w Galerii.

          • Bal Wszystkich Świętych

          • Tradycyjnie 31 października w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Jak zwykle, nasi uczniowie przebrali się za święte postacie. Na balu nie zabrakło także pięknie przebranych przedszkolaków – z Publicznego Przedszkola oraz z Przedszkola Katolickiego w Jełowej. Mieliśmy też wyjątkowych gości – Panie z Domu Dziennego Pobytu w Biadaczu, które przedstawiły ciekawe historie swoich świętych patronek. Seniorów ugościli uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu. Wolontariusze pomagali także podczas samego balu oraz w czasie przygotowań do niego. Po tańcach wszystkie dzieci zostały poczęstowane pysznym ciastem przywiezionym przez gości z Biadacza. Paniom za pyszności i wolontariuszom za pomoc bardzo dziękujemy!

          • WIELKI SUKCES !!!

          • W dniu 22.10.2019 r. rozpoczęła się dla naszej szkoły wielka sportowa przygoda. Zawodniczki reprezentujące PSP Jełowa w unihokeju: Zuzanna Szala, Paulina Solga, Vanessa Steuer, Zuzanna Kudyba, Agnieszka Niemiec, Julia Wesołowska i Anna Buchta pojechały na eliminacje gminne. Turniej ten wygrały i zajmując pierwsze miejsce zdobyły prawo do reprezentowania naszej szkoły i gminy w Finale Powiatowym. Finał odbył się 30.10.2019 r. w Niemodlinie, na którym dziewczęta pokazały się z bardzo dobrej strony i wywalczyły awans do kolejnej fazy rozgrywek – Półfinału Wojewódzkiego.

            Na tym etapie w dniu 06.11.2019 r. przyszło nam walczyć ze szkołą sportową z Krapkowic, Białą Nyską, Branicami oraz bardzo mocną i utytułowaną w tej dyscyplinie szkołą z Sidziny. Ten dzień utkwi nam w pamięci na długi czas, gdyż przeciwności losu było co niemiara. Rozpoczynamy turniej od pechowego meczu z Białą Nyską, gdyż ku zaskoczeniu naszego zespołu już w na początku jedna z przeciwniczek uderza mocno w piłeczkę z połowy boiska, a ta zatrzymuje się w siatce naszej bramki. Nie mogąc w to uwierzyć dziewczęta rzuciły się, by jak najszybciej odrobić stratę. Jednak Biała Nyska, można powiedzieć, zamurowała swoją bramkę. Dopiero w drugiej tercji udało się tą stratę odrobić. W trzeciej tercji robiliśmy co mogliśmy, by wygrać, ale nie udało się nam trafić kolejny raz do bramki przeciwnika i mecz kończy się pechowym dla nas wynikiem 1:1.

            Podczas kolejnego meczu, tym razem z zespołem z Branic, trener Białej Nyskiej oświadcza, że rezygnuje z dalszego udziału w turnieju. Informacja ta zmroziła nam krew w żyłach, gdyż oznacza to, że wszystkie pozostałe zespoły odnotowują wygraną wynikiem 5:0 z Białą Nyską poza nami. Po pechowym remisie z pierwszego meczu i oświadczeniem Białej Nyskiej awans do upragnionego Finału Wojewódzkiego oddalił się od nas bardzo daleko. Nie spuściliśmy jednak głów i w meczu z Branicami walczyliśmy o wygraną. Szybko strzeliliśmy bramkę i cały czas byliśmy zagrożeniem dla przeciwniczek. W trzeciej tercji na 45 sekund do końca meczu wpada do naszej bramki gol wyrównujący i z wynikiem 1:1 kończymy nasze drugie spotkanie.

            Do rozegrania pozostały nam dwa spotkania z najgorszymi dla nas zespołami. Pierwszy z Sidziną, która rok w rok awansuje do Mistrzostw Polski i na tym turnieju wygrywała mecze wynikami 6:0, 5:0, 5:0. Natomiast drugim naszym przeciwnikiem była szkoła sportowa z Krapkowic.

            Nie poddajemy się i po krótkiej naradzie, i zmianie taktyki przystępujemy do walki z utytułowaną Sidziną. Po trzech minutach gry, ku zdziwieniu wszystkich obecnych, strzeliliśmy bramkę, a na tablicy pojawia się wynik 1:0. W drugiej tercji rywalki robiły co mogły, by wygrać to spotkanie i w tej części gry udało im się pokonać naszą bramkarkę. Z rezultatem 1:1 rozpoczęliśmy walkę w trzeciej tercji. Zespół z Sidziny nie zwalniał tempa, ale my trzymaliśmy się konsekwentnie omówionych wcześniej ustaleń. Przyniosło to efekt i na dwie minuty przed końcową syreną strzeliliśmy kolejną bramkę (2:1). Tego zwycięstwa już nie oddaliśmy.

            Po tej wygranej wróciły nadzieje na awans do finału wojewódzkiego. Przed nami ostatni mecz ze szkołą sportową z Krapkowic. Nasze dziewczęta cały czas grały bardzo ofensywnie, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki naszych rywalek. Dopiero w ostatnich minutach meczu udało się oddać celny strzał i na tablicy wyników ukazało się upragnione 1:0 i z takim wynikiem zakończyliśmy rywalizację.

            Dzięki bardzo dobrej postawie, ogromnemu zaangażowaniu, charakterowi naszych zawodniczek udało się awansować do czwórki najlepszych drużyn w województwie. GRATULUJEMY !!!

        • Podsumowanie projektu "Przepis na książkę"
          • Podsumowanie projektu "Przepis na książkę"

          • 24.10.2019 r. (czwartek) - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej, godz. 1700, sala nr 15

            Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej zapraszają Nauczycieli, Uczniów i Rodziców na zakończenie projektu „Przepis na książkę”, które odbędzie się 24 października 2019 r. w "Naszej szkole" przy ulicy Wolności 15 w Jełowej.

            W projekcie udział wzieli: 

            Uczniowie klas I i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej,
            Nauczyciele, wychowawcy i dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej,
            Dietetyk Kliniczny - Kamila Zabłocka,
            Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu,
            Stowarzyszenie "MAM HOBBY",

            Dziekujemy i liczymy na Waszą obecność.

          • Podziękowania

          • PODZIĘKOWANIA

            otrzymuje

            PODWYKONAWCA FIRMY

            BRATKÓWKA MAXSTONE

            JOLANTA ŚMIEJA

            za

            sponsorowanie koszulek dla Szkolnego Klubu Wolontariatu  przy PSP w Jełowej

            składają wolontariusze wraz z opiekunami

             

             

        • Bezpłatne szkolenia komputerowe dla Rodziców i Nauczycieli
          • Bezpłatne szkolenia komputerowe dla Rodziców i Nauczycieli

          •  SZKOLENIE KOMPUTEROWE OBEJMUJE 7 OBSZARÓW:

            1. Rodzic w Internecie.
            2. Mój biznes w sieci.
            3. Moje finanse i transakcje w sieci.
            4. Działam w sieciach społecznościowych.
            5. Tworzę własną stronę internetową (blog).
            6. Rolnik w sieci.
            7. Kultura w sieci

              Przykładowe programy szkoleń:

             

            • Rodzic w internecie
            1. Wprowadzenie
            2. Bezpieczeństwo w sieci, zabezpieczenie urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem, znajomość ich rodzajów, zabezpieczenie przed kradzieżą treści, zasady tworzenia bezpiecznych haseł, identyfikacja zagrożeń (phishing, hate, trolling) oraz sposoby reagowania w przypadku ich występowania.
            3. Wykorzystanie narzędzi kontroli rodzicielskiej w sieci.
            4. Zasady wyszukiwania treści w internecie, pozyskiwanie zasobów edukacyjnych, korzystanie z serwisów społecznościowych, aplikacji mobilnych, serwisów rozrywkowych. Ocena wiarygodności informacji pozyskanej za pomocą internetu.
            5. Komunikatory internetowe, fora dyskusyjne czat, netykieta.
            6. Prawa autorskie, legalne pozyskiwanie treści z internetu, rodzaje licencji serwisy streamingowe, zasady publikacji treści, przypisy oraz cytaty.
            7. Aktywność dziecka oraz rodzica w zakresie bankowości elektronicznej zakupów online, nadzorowania kont na serwisach internetowych – obowiązujące prawa oraz obowiązki.
            8. Wpływ korzystania z urządzeń cyfrowych na zdrowie oraz środowisko.
            9. Symptomy nadużywania internetu oraz urządzeń cyfrowych, zapobieganie negatywnym skutkom zdrowotnym związanych z ich nadmiernym wykorzystywaniem
            10. Aktywność obywatelska online, ePuap, BIP.
            • Mój biznes w sieci
            1. Wprowadzenie
            2. Podstawowe obszary wykorzystywania internetu w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.
            3.  Możliwości promowania swojego biznesu za pomocą internetu, strona internetowa, serwisy ogłoszeniowe, serwisy społecznościowe, serwisy branżowe, fora dyskusyjne, YouTube, reklamy płatne oraz możliwości pozycjonowania stron internetowych.
            4. Możliwości pozyskania odbiorców swoich produktów bądź usług z wykorzystaniem internetu. Mailing, serwisy oferujące dostęp do przetargów oraz zapytań ofertowych, korzystanie z serwisów umożliwiających sprzedaż allegro, ebay, olx, prowadzenie własnego sklepu internetowego. Wykorzystanie metod promocji w sieci.
            5. Komunikacja oraz wyszukiwanie informacji w interneci Komunikatory, e-mail, zasady konstrukcji wiadomości formalnych oraz ofert, przeglądanie serwisów tj. CEiDG, KRS, konto ePUAP, ZUS, Płatnik.
            6. Pozyskiwanie treści oraz materiałów, prawa autorskie, rodzaje licencji.

             

            • Moje transakcje i finanse w sieci
            1. Wprowadzenie
            2. Zapoznanie się z podstawowymi rodzajami transakcji finansowymi możliwymi do zawarcia drogą elektroniczną, bankowość elektroniczna, serwisy transakcyjne.
            3. Serwisy do realizacji płatności online tj. Dotpay, PayPal, możliwości wykorzystania, wady oraz zalety poszczególnych serwisów.
            4. Dokonywanie zakupów w sieci, serwisy aukcyjne, sklepy internetowe, oferowane metody płatności, prawa oraz obowiązki konsumenta. Możliwości zakupów usług tj. bilety do kina, na przejazd koleją, autobusem, zamawianie żywności. Zapoznanie się z serwisami bookingowymi tj. Nocowanie.pl, Booking.com.
            5. Bankowość elektroniczna – możliwości zastosowania, rodzaje usług.
            6. Zasady bezpieczeństwa przy zawieraniu transakcji online.
            • Działam w sieciach społecznościowych
            1. Wprowadzenie
            2. Rodzaje mediów społecznościowych Facebook, Instagram, Twitter, YouTube zapoznanie się z ich możliwościami, bezpieczne administrowanie kontem.
            3. Komunikatory internetowe, rodzaje, zasady funkcjonowania
            4. Praca z wykorzystaniem chmury internetowej, rodzaje kont, możliwość udostępniania plików, praca z wykorzystaniem wbudowanych aplikacji w chmurze tj. edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny.
            5. Pozyskiwanie oraz weryfikacja wiarygodności treści pozyskanych za pomocą mediów społecznościowych.
            6. Zasady publikacji treści w sieciach społecznościowych, bezpieczeństwo obowiązujące zasady oraz prawa, netykieta.
            7. Aktywność obywatelska online z wykorzystaniem mediów społecznościowych.
            • Tworzę własną stronę internetową
            1. Wprowadzenie
            2. Przegląd pojęć – strona internetowa, a blog, domena, hosting, dns, cms, protokoły http, https, ftp.
            3. Rejestracja domeny internetowej, przegląd instytucji oferujących usługi w zakresie rejestracji domen, wybór hostingu oraz zasady zarządzania kontem.
            4. Tworzenie własnej strony internetowej z wykorzystaniem kreatorów. Zasady funkcjonowania systemu WordPress.
            5. Pozyskiwanie treści umieszczanej na stronie internetowej, prawa autorskie, rodzaje licencji.
            6. Komunikacja oraz marketing, wykorzystanie mediów społecznościowych, mailingu, systemu oceny oraz komentarzy, komunikatorów internetowych.
            7. Administracja stroną internetową, analiza jej oddziaływania, pozycjonowanie.
            • Rolnik w sieci
            1. Wprowadzenie.
            2. Zasady wyszukiwania informacji w internecie. Pozyskiwanie treści w obszarze branży rolniczej.
            3. Aktywność w mediach społecznościowych, forach dyskusyjnych, portalach dotyczących rolnictwa.
            4. Poszukiwanie treści dotyczących pomocy w zakresie prowadzonej działalności rolniczej, ubieganie się o dofinansowanie online, zasady wypełniania formularzy, tworzenie pism.
            5.  Komunikatory internetowe
            6. Sprzedaż oraz dokonywanie zakupów online, płatności elektroniczne, zasady bezpieczeństwa w sieci.
            7. Możliwości wykorzystania publicznych serwisów internetowych.
            • Kultura w sieci
            1. Wprowadzenie
            2. Zasady wyszukiwania treści w interencie.
            3. Wykorzystanie treści pozyskanej w internecie w celach edukacyjnych, serwisy edukacyjne, e-learnig, e-muzea, biblioteki cyfrowe, e-booki, audiobooki.
            4. Prawa autorskie, publikacja treści w sieci - prawa oraz obowiązki, rodzaje licencji, legalne źródła pozyskania zasobów kulturalnych tj. film, grafika, muzyka, książka
            5.  Komunikacja online, serwisy społecznościowe, fora dyskusyjne, serwisy rezerwacyjne
            6. Przegląd aplikacji oraz oprogramowania umożliwiających tworzenie oraz publikację własnych treści kultury.
            7. Wykorzystanie serwisów usług publicznych w aktywności kulturalnej

            Proszimy o jak najszybsze zgłaszanie chęci udziału w szkoleniach – ze względu na ograniczoną ilość miejsc.

            Zapisy pod numerem telefonu: 660 41 00 18 - p. Sylwia Heisig-Brzana

             

        • I "Bieg ku Słońcu" - bieg pełen sportowych emocji za nami
          • I "Bieg ku Słońcu" - bieg pełen sportowych emocji za nami

          • 06 października 2019 roku o godz. 11.00 na placu Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej strzał startera - Wójta Gminy Łubniany - Pawła Wąsiaka, dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji uczestnikom pierwszej edycji "Biegu ku Słońcu". Nam organizatorom sprawił radość z tak dużej ilości uczestników.

            Było Was ponad 300, dzieci, młodzieży i dorosłych zawodników. Wśród najmłodszych na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych naszej i sąsiednich gmin w liczbie 145. Dorośli biegli na trasach 5 km i 10 km oraz 5 km - Nordic Walking, a wśród nich mieszkańcy m.in. z Zabrza, Lewina Brzeskiego, Opola, Częstochowy, Raciborza, Kluczborka, Świętochłowic, Piasków, Karłowic, naszych gminnych miejscowości oraz goście zza granicy w tym Ukrainy i Włoch, łącznie 157 zawodników. 

            To sportowe wydarzenie od dziś wpisuje się w kalendarz wydarzeń Gminy Łubniany z czego jesteśmy bardzo dumni ❤️❤️❤️ !!! 

            Patronat honorowy nad imprezą objął Paweł Wąsiak Wójt Gminy Łubniany – który z numerem 309 stanął do  rywalizacji na dystansie 5 km. Wielkie Brawa 👍👍👍 👏👏👏

            Nad profesjonalnym pomiarem czasu naszych biegaczy czuwała firma Dobre czasy S.C. administrator serwisu www.zmierzymyczas.pl . Dziękujemy 👍👍👍 

            Profesjonalną opiekę medyczną i poczucie bezpieczeństwa zapewniali opolscy ratownicy medyczni Medyk-Pol oraz RKO-EDU - Strażacy OSP Jełowa - Dziękujemy 👍👍👍 

            Swoim magicznym głosem, emocje kibiców i zawodników nieustannie i skutecznie podgrzewał niezawodny Mirosław Śnigórski- Dziękujemy 👍👍👍 

            Podziekowania kierujemy do sponsorów i darczyńców: 

            Stegu Sp. z o.o. - Główny Sponsor Biegu
            Pizza Marco Jełowa
            Dendera Andrzej - P.H.P.U.Metalmax Jełowa
            Nadleśnictwo Turawa
            Nadleśnictwo Kup
            Polaris Opole

            Podziękowania za patronat medialny kierujemy do: Echa Gmin Opolskich i Opowiecie. info. 👍👍👍

            https://opowiecie.info/bieg-ku-sloncu-jelowej-wlasnie-zadebiutowala-nowa-impreza-okolicy-galeria-audio/?fbclid=IwAR3rvVglYcTE_GTYHl-UtqkMLGPdM6NG5QnHkBzRIJVsjqAmKd7gnKg0DzE#prettyPhoto

            Dziękuję całemu sztabowi organizacyjnemu PSP w Jełowej, w tym Radzie Rodziców, naszym młodym Wolontariuszom oraz pracownikom Gminy Łubniany za pełne zaangażowanie w organizację naszej biegowej - słonecznej imprezy  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom biegu👏👏👏 zapraszamy na kolejną edycję Biegu ku Słońcu !!!

            Dyrektor biegu - Artur Baziuk

            Bieg ku słońcu” w Jełowej 2019 – wyniki:

            Bieg na 10 km – mężczyźni:
            1.Roberto Dimiccoli (Eko Okna Runners) - Włochy
            2. Daniel Kokot (Rajsport Active)
            3. Sławomir Urbański (Gepard Kępno)

            Bieg na 10 km – kobiety:
            1.Marzena Boczkowska (Stan umysłu Lewin biega)
            2. Dominika Witkiewicz (Kotórz Mały)
            3. Małgorzata Domańska (Stan umysłu Lewin biega)

            Bieg na 5 km – mężczyźni:
            1. Michał Strzelczak (Zajączki drugie)
            2. Nico Waleska (Stobrawska Grupa Biegowa)
            3. Tomasz Białas (Stan umysłu Lewin biega)

            Bieg na 5 km – kobiety:
            1. Kornelia Polek-Duraj (KU Politechnika Opolska)
            2. Monika Patrzek (Brynica)
            3. Ewa Kosmaty (Szymi Team)

            Marsz nordic walking – mężczyźni:
            1. Wiesław Kozimor (Stan umysłu Lewin biega)
            2. Wiesław Markiewicz (Kały)
            3. Bronisław Kasprzak (Wręczyca Wielka)

            Marsz nordic walking – kobiety:
            1. Ewa Białas (Lewin Brzeski)
            2. Katarzyna Kępa-Danek (Łubniany)
            3. Justyna Konik (Jełowa)

            Pełna tabela wyników znajduje się w zakładce I Bieg ku Słońcu

          • Kolejny Zjazd Misyjny Dzieci

          • Tradycyjnie, w drugą sobotę września (w tym roku było to 14.09.) uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, a także grupa marianek z parafii św. Bartłomieja w Jełowej wzięli udział w Zjeździe Misyjnym Dzieci, organizowanym przez księży werbistów w Nysie.

            Jak zawsze, po dotarciu na miejsce otrzymaliśmy koszulki – tym razem białe, symbolizujące Europę.
            W poprzednich latach byliśmy: niebiescy (Australia i Oceania), zieloni (Afryka) i czerwoni (Ameryka). Jak widać, do kompletu brakuje nam już tylko koszulki w kolorze żółtym.

            Po rozśpiewaniu spotkaliśmy się z misjonarzami, którzy wrócili z pracy w różnych krajach Ameryki Południowej. Mogliśmy też obejrzeć wiele bardzo ciekawych zdjęć. Potem uczestniczyliśmy we Mszy św., podczas której siostra Dolores Zok podzieliła się swoim doświadczeniem z misji w Afryce. Na koniec zjazdu nie mogło zabraknąć też pysznych kiełbasek oraz świetnej zabawy, tańców i nagród.

        • "Przepis na książkę" - nowy projekt w "Naszej Szkole"
          • "Przepis na książkę" - nowy projekt w "Naszej Szkole"

          • Szanowni Rodzice,

            uprzejmie informuję, iż w najbliższy czwartek 26.09.2019 r. o godz. 1700 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci klas pierwszej i ósmej, dotyczące realizacji projektu pn.: "Przepis na książkę" współorganizowanego w ramach konkursu na realizację przedsięwzięć "EDUKO - Bardzo Młoda Kultura" 2019 - 2021 - Opolskie" 👌👌👌

            Realizacja projektu odbywać się będzie przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jana Pawła II w Opolu oraz Stowarzyszeniem "Mam Hobby" za co serdecznie dziękujemy ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

             

            "Przepis na książkę" - ulotka informacyjna dla Rodziców.pdf

             

        • Zaproszenie dla Rodziców
          • Zaproszenie dla Rodziców

          • Serdecznie zapraszamy Rodziców na pierwsze zebranie w nowym roku szkolnym 2019/2020, które odbędzie się 12 września 2019 r. (czwartek) 
            Godz. 16:30 - zebranie ogólne z Dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej PSP w Jełowej.

            Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami klas I - VIII: 
             

            klasa I              - sala nr 7,
            klasa II             - sala nr 6,
            klasa III            - sala nr 3,
            klasa IV           - sala nr 29,
            klasa V a         - sala nr 23,
            klasa V b         - sala nr 11,
            klasa VI a        - sala nr 15,
            klasa VI b        - sala nr 27,
            klasa VII          - sala nr 26,
            klasa VIII         - sala nr 14.

        • "I BIEG KU SŁOŃCU"
          • "I BIEG KU SŁOŃCU"

          • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej oraz Gmina Łubniany zapraszają na "I Bieg ku Słońcu", który odbędzie się 6 października 2019 r. (niedziela) w Jełowej.

            Wybiegamy o godz. 1100 na trasy 5 lub 10 km oraz 5 km Nordic Walking.
            Start / meta: Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej
            Honorowy patronat nad imprezą biegową objął Wójt Gminy Łubniany - Paweł Wąsiak.
            Zapisy:https://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/972/i-biegu-ku-sloncu-2019.html?s=mi

            Serdecznie zapraszamy do zapisów ❤️❤️❤️. Prosimy o udostępnianie tej informacji. 

            Do pobrania: Regulamin biegu.pdf

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

          • 2 września 2019 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny.


            Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów i ich Rodziców
            na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.
            Godz. 8:00 - Msza św. w kościele w Jełowej. 
            Godz. 9:00 - Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 na sali gimnastycznej
            Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej.

            Dyrektor szkoły pan Artur Baziuk powitał wszystkich zebranych na sali gimnastycznej, szczególnie nowych uczniów klasy I oraz innych uczniów, którzy powiększyli grono starszych klas. Klasa I liczy 18 uczniów. Otrzymali oni z rąk pana dyrektora i swojej wychowawczyni "tyty", czyli rożki obfitości. Rodzice wykonali zdjęcia swoich pociech. Następnie zostali przedstawieni rodzicom nauczyciele uczący w naszej szkole oraz wychowawcy poszczególnych klas. Pan dyrektor życzył wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym oraz dobrej współpracy z rodzicami. Później uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas.

             

        • Elektroniczna tablica wyników w naszej szkole
          • Elektroniczna tablica wyników w naszej szkole

          • Dziękujemy! - Inicjatywa Lokalna 

            Po ogromnych sukcesach sportowych na szczeblu wojewódzkim w koszykówce, na ścianie sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej zawisła elektroniczna tablica wyników. Jest to pierwsze takie urządzenie w gminie, które zostało dofinansowane przez Gminę Łubniany z programu Inicjatywa Lokalna. 

            Inicjatywa lokalna to forma współpracy jednostek samorządu terytorialnego z ich mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadania publicznego na rzecz społeczności lokalnej. Wnioskodawcami ww. przesięwzięcia byli Rodzice naszych uczniów, za co serdecznie dziękujemy.  

        • PÓŁKOLONIE LETNIE - DZIKA FRAJDA
          • PÓŁKOLONIE LETNIE - DZIKA FRAJDA

          • Z początkiem lipca w naszej szkole pojawiło się 50 dzieci, by nareszcie rozpocząć dwutygodniowe półkolonie „Dzika Frajda”.  Liczba miejsc niestety była ograniczona, a chętnych było wiele więcej. Nie wszystkie dzieci były uczniami naszej szkoły, od wielu lat, mamy półkolonistów z Opola, Osowca, Kadłuba Turawskiego oraz Dobrzenia Wielkiego.

            Wszystkich nas łączył ogromny entuzjazm, radość, integracja i świetny humor. Każdy uczestnik na początek otrzymał plecak, który towarzyszył mu podczas  przeżywania frajdy. Każdy dzień zaczynaliśmy od obfitego i pysznego śniadania, potem wyruszaliśmy po przygodę. Wielu z nas wypróbowało nowych rzeczy:

            • byliśmy na spływie kajakowym,
            • uczestniczyliśmy w warsztatach bębniarskich,
            • w Nadleśnictwie Jełowa zagraliśmy w emocjonującą grę terenową,
            • wspinaliśmy się w parku linowym,
            • jeździliśmy na rolkach,
            • uczestniczyliśmy w zabawie Just Dance,
            • dzięki naszym niezawodnym druhom i druhnom mieliśmy zajęcia przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jełowej gdzie poczuliśmy się strażakami i mieliśmy mnóstwo atrakcji,
            • z panią Kasią każdy z nas zrobił podstawkę pod napój techniką decoupage,
            • braliśmy udział w imprezie „Piknik na Florydzie” w Brzegu, gdzie mieliśmy okazję poznać pracę nie tylko żołnierzy, ale i innych służb mundurowych i dodatkowo ,
            • strzelaliśmy z broni pneumatycznej, paintballa, łuku,
            • jeździliśmy wozem PTS (powiedzieli, że to taka amfibia),
            • pokonywaliśmy tor przeszkód stworzony dla żołnierzy. W międzyczasie oczywiście nie mogło zabraknąć pysznej wojskowej grochówki,
            • na koniec zwiedziliśmy Zamek Piastów Śląskich i popływaliśmy w aquaparku w Brzegu.

            Kilka dni wcześniej mieliśmy również okazję potrenować umiejętności pływackie na basenie w Oleśnie. Mamy też swój okrzyk: „-Wassa wassa? - Aye!”. To afrykański okrzyk radości, nauczyliśmy się go od pana, który prowadził warsztaty djembe.

            Na zakończenie na podwórku szkolnym odbył się festiwal kolorów, który podsumował i zobrazował naszą dwutygodniową energię i entuzjazm. To był bardzo aktywny czas,  przeliczyliśmy, że autokarem pokonaliśmy łącznie 284 km, rowerem – 11km, na rolkach – średnio 4 km, kajakiem – 5 km, pieszo – 8 km, około 400 m pieszo na linach w parku linowym i średnio 1 km wpław .

            Każdego dnia jedno z nas otrzymywało tytuł Bohatera Dnia, na przykład, za wzorowe zachowanie, bohaterski czyn, przygotowanie, bądź ponadprzeciętne zaangażowanie.

            Na zakończenie w kolorowych (na)strojach zostali wyłonieni Bohaterowie Półkolonii – Laura Buchta i Natalia Kansy. Każdy z nas otrzymał  kubek z naszym logo i obiecano nam wkrótce pamięć przenośną z nagranymi zdjęciami i stworzonym pamiątkowym filmem.

            Rozstaliśmy się z uśmiechem na twarzach, choć każde z nas w głębi duszy żałuje, że ten czas szybko minął. Pozostaje nam szybko doczekać się kolejnej edycji.

            Naszymi wychowawczyniami były p. Małgorzata Popławska – Vida, p. Barbara Kowalczyk i
            p. Katarzyna Szczucka – Brandys, a kierownikiem półkolonii  - p. Agata Pardej.

            Bardzo dziękujemy wszystkim, dyrektorowi szkoły – p. Arturowi Baziuk oraz pracownikom szkoły, którzy  pomogli w organizacji. Na podziękowania zasługują również liczni rodzice, którzy nigdy nie odmawiali nam pomocy. Już kolejny raz również strażacy poświęcili nam swój czas, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujmy również p. Pawłowi Wąsiakowi – Wójtowi Gminy Łubniany za pomoc finansową.

             

            Zachęcamy do obejrzenia filmu, by choć trochę zrozumieć naszą „Dziką Frajdę” :)

             

             

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

          • Dnia 19 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. O godz. 8:00 odbyła się Msza św. w intencji wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły. Po mszy udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej kontynuowane było zakończenie roku szkolnego. Rozpoczęliśmy odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego. Pan Dyrektor przywitał wszystkich zebranych, gości, uczniów, rodziców i nauczycieli, pracowników szkoły. Następnie nasz szczególny gość - Wójt Gminy Łubniany Paweł Wąsiak - powiedział wiele miłych słów skierowanych do uczniów, ich rodziców i nauczycieli, a potem wręczył nagrody „Najlepszy z najlepszych” trzem uczniom klasy VIII.
            Potem nauczyciele - wychowawcy klas I -  III wręczali nagrody książkowe za wspaniałe, bardzo dobre wyniki
            w nauce. Później uczniowie klasy VIII przedstawili scenki szkolne, w których ukazali nauczycieli w sposób humorystyczny. Było dużo śmiechu. Później wychowawcy klas IV – VII wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe swoim najlepszym uczniom. Wychowawca klasy VIII wręczył świadectwa ukończenia nauki w Publicznej Szkole Podstawowej w Jełowej swoim wychowankom, z którymi spędził pięć lat. Klasa VII pożegnała absolwentów naszej szkoły wręczając im pamiątkowe „Uczniaki”. Pan Dyrektor podziękował wielu rodzicom, przyjaciołom szkoły za pracę na rzecz szkoły wręczając im dyplomy. Później uczniowie udali się z wychowawcami do klas, aby otrzymać świadectwa promujące do następnej klasy.
            I rozpoczęły się dla uczniów upragnione wakacje. 
            Migawki fotograficzne są umieszczone w zakładce "Galeria".

            Życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji!!!

            Nauczyciele

          • Niezapominajkowy festiwal szacunku i miłości do przyrody

          • W dniach od 15 maja do 10 czerwca 2019 r. odbywała się w naszej szkole fiesta poświęcona naturze i ekologii. W radosnej atmosferze uczyliśmy się i promowaliśmy walory przyrodnicze naszej małej  i wielkiej ojczyzny, przypominając o potrzebie ochrony środowiska i zachowaniu wyjątkowej bioróżnorodności  Polski.

                        W czasie kilku tygodni przeprowadziliśmy wiele aktywności podczas różnych zajęć przedmiotowych i wycieczek (zapraszamy do galerii). Klasa VIII rozpoczęła nasze działania, sadząc niezapominajki w otoczeniu szkoły. Dzieci  młodsze wybrały się po przygodę do lasu z pracownikiem Lasów Państwowych. Czwartoklasiści sprawdzali, czy wszystkie skały są twarde i dlaczego łódka z papieru nie tonie. Uczniowie z klas piątych i szóstej podziwiali piękno przyrody, poszukiwali harmonii i wartości, czytając literaturę oraz wzbogacali swój przyrodniczy słownik nie tylko o słówko forget-me- not. Posiali także dynie i rozpoczęli długoterminowy projekt „ Odpowiedzialny biolog”. Starsza młodzież badała zanieczyszczenie powietrza, analizowała sieci pokarmowe, zgłębiała tajniki zależności ekologicznych. Siódmoklasiści odwiedzili także malinowy chruśniak z B. Leśmianem, aby poczuć jedność z naturą. W ostatnim dniu festiwalu ósmoklasiści posadzili  drzewka, które będą nam przypominać o ich wkładzie w tworzenie naszej wspólnoty.

                        Święto było zachętą do budowania więzi, współpracy i pogłębiania wiedzy oraz świadomości proekologicznej naszej szkolnej społeczności. Dziękuję za zaangażowanie i mile oraz pożytecznie spędzone chwile.

            koordynator wydarzeń

            B. Tomaszek