• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• W piątek 24 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Pożegnaliśmy naszych absolwentów, którzy wyruszają w dalszą edukacyjną podróż. Tradycyjnie, każdy z ósmoklasistów otrzymał "Uczniaka" podczas uroczystej gali, którą przygotowali siódmoklasiści.

Z wielkim żalem musieliśmy pożegnać się również z nauczycielami, którzy zmieniają placówkę lub odchodzą na zasłużoną emeryturę.

Kochani uczniowie życzymy Wam udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Wracajcie wszyscy zdrowi i wypoczęci we wrześniu.

Do zobaczenia!

Zachęcami do obejrzenia zdjęć w galerii: tutaj

• Ania w finale!

• Nasza uczennica Anna Buchta dostała się do finału Konkurs Piosenki Niemieckiej SuperStar.
            Łącznie w eliminacjach online udział wzięło aż 111 osób.
            Gratulacje !!!

• Jesteśmy Mistrzami i medalistami Wojewódzkich Igrzysk LZS 2022 !

• Mamy to ! 🥇🏆

Nasza szkoła - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej została sklasyfikowana na trzecim miejscu w województwie opolskim w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Wiejskich 2022 !!!  Do igrzysk sportowych  przystapiły 64 szkoły województwa opolskiego.😱

Klasyfikacja generalna szkół obejmuje wyniki rozegranych gier zepołowych oraz lekkoatletycznych, które zostały przeprowadzone w roku szkolnym 2021/2022.

👍👍 Jesteśmy Mistrzami🏆Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich 2022 szkół podstawowych w grach zespołowych🏀🏑⛹️‍♀️.

Z kolei w rywalizacji lekkoatletycznej zajęliśmy wysokie siódme miejsce w klasyfikacji punktowej.

Reprezentacja naszej szkoły składała sie z uczniów z klas IV - VIII w kategorii dziewcząt i chłopców.

Drodzy uczniowie, jesteśmy z Was dumni 💞❤️.

Klasyfikacja generalna 2022.pdf

Gratulujemy 💞❤️ i życzymy dalszych sukcesów

Artur Baziuk

• Organizacja zakończenia roku szkolnego 2021/2022

• Organizacja zakończenia roku szkolnego odbywać się będzie z zachowaniem reżimu sanitarnego i obowiazującym stanem zagrożenia epidemicznego COVID-19, zgodnie z poniższym harmonogramem
            i zasadami :

• Uroczystość zakończenia roku dla grup klasowych zaczyna się na sali gimnastycznej i będzie rozłożona na trzy tury, następnie uczniowie przejdą ze swoimi wychowawcami do klas.
            • Na uroczystość zakończenia roku szkolnego może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (uczeń, nauczyciel, rodzic inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
            • Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach nastąpi zgodnie z ustalonym kalendarzem roku szkolnego 2021/2022 w piątek, 24 czerwca 2022 roku (§ 2 ust. 1 rozporządzenia MENiS z 18 kwietnia 2002 r. oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia MEN z 11 sierpnia 2017 r.).

Organizacja zakończenia roku szkolnego

Klasy I – III

godz. 9.00 - 9.50      sala gimnastyczna (uczniowie, nauczyciele, rada rodziców)

godz. 9.50                sale lekcyjne (z wychowawcą)

Klasa IV - VI

godz. 10.00 – 10.50  sala gimnastyczna (uczniowie, nauczyciele, rada rodziców)

godz. 10.50               sale lekcyjne (z wychowawcą)

Klasa VII - VIII

godz. 11.00 - 12.00   sala gimnastyczna (uczniowie, nauczyciele, rodzice, rada rodziców)

godz. 12.00               sala lekcyjna (z wychowawcą)

Artur Baziuk

• Emotkowe pożeracze smutków

• Szkolny Klub Wolontariatu przy PSP w Jełowej bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie "Emotkowe Pożeracze Smutków"

Wolontariusze własnoręcznie uszyli emotki poduszki przytulanki

Emotkami obdarowujemy dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy Nasze prezenty wywołały uśmiech na twarzach naszych kolegów i sprawiły im ogromną radość.

Szycie DOBRA trwa, wraz z nim mnóstwo zaangażowania, zadowolenia i pozytywnej energii.

• Mistrzowie angielskich słówek !!!

• Uczniowie klas 1-3 oraz 4-5 wzięli udział w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego Mistrzowie angielskich słówek. Zosia Pawelec- uczennica klasy 3 pokonała 349 rówieśników i zdobyła II miejsce. Wśród uczniów klas starszych najlepszy okazał się Marcel Biczysko, który zajął 9 miejsce na 420 uczestników.Gratulujemy!!!

• XV Konkurs Recytatorski w języku angielskim.

• 20.06 Liliana Kupczak oraz Magdalena Konik reprezentowały naszą szkołę w XV Konkursie Recytatorskim w języku angielskim, którego organizatorem była Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Liliana zaprezentowała wiersz pt. "Dandelion", a Magda wiersz "I love to sit in silence". Gratulujemy uzdolnień oratorskich!

• Kolejny sportowy sukces!

• Nasza szkoła reprezentowała Gminę Łubniany w powiatowych zawodach sztafet mieszanych 4x200m o Puchar Starosty Opolskiego.

Zawody odbyły się 13.06 w Niemodlinie na nowym kompleksie sportowym przy Zespole Szkół w Niemodlinie.

Zdobyliśmy II miejsce

Reprezentowali nas:

1. Marcel Cebula

2. Agnieszka Niemiec

3. Vanessa Steuer

4. Marcel Świerc

• Program półkolonii 4.07-15.07

Kolejny raz zapraszamy do udziału w naszych półkoloniach "Dzika Frajda".

Będzie mnóstwo atrakcji, dobrej zabawy, energii i naturalnie Dzikiej Frajdy. W planach mamy paintball, park linowy, wrasztaty bębniarskie, oczywiście spływ kajakowy i wiele innych ciekawych wydarzeń. Szczególowy plan udstępniamy w linku poniżej. Oprócz tego można ściągnąć kartę zgłoszenia i regulamin.

Nie możemy się doczekać! :)

Do zobaczenia!

Poniżej zamieszczamy linki do dokumentów potrzebynych do zgłoszenia.