Mamy przyjemność poinformować o sukcesach naszych uczniów
z języka angielskiego. Do finału tegorocznej edycji
Konkursu Języka Angielskiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół
organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Opolu
zakwalifikowało się aż dwóch uczniów klasy 8:
1. Hys Oskar
2. Bik Amadeusz
Gratulujemy!
Aktualności
Angielski nie jest nam obcy !!!
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
ORGANIZACJA I WYTYCZNE DOTYCZĄCE PRZEPROWADZANIA
PRÓBNEGO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W JEŁOWEJ
Organizacja egzaminu próbnego.pdf
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 17 - 18 - 19.03.2021 r.
UCZNIOWIE KLASY I - VII
- Klasy I - III mają zajęcia zgodnie z planem lekcji z wyłączeniem sali gimnastycznej z zajęć wychowania fizycznego
- Klasy IV - VII mają zajęcia zgodnie z planem lekcji w trybie zdanym na platformie ZOOM
UCZNIOWIE KLASY VIII BIORĄCY UDZIAŁ W EGZAMINIE
- Mają zakaz gromadzenia się w grupach, np. przed wejściem do szkoły oraz po egzaminie. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zachowują odpowiedni odstęp
(co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos. - Od godz. 750 wchodzą do szkoły wejściem przy sali gimnastycznej:
1) przed wejściem do szkoły przestrzegają odstępu między uczniami min. 1,5 m
2) przy wejściu do szkoły pracownik obsługi mierzy temperaturę ciała ucznia,
3) po wejściu do szkoły uczeń:
a) zdejmuje wierzchnie okrycie i wiesza na wieszaku obok sali gimnastycznej,
b) dezynfekuje ręce,
c) oddaje w opisanym worku foliowym do pudełka postawionego na stoliku np. telefon, dokumenty
4) przed wejściem na salę - przewodniczący zespołu nadzorującego :
a) losuje numerek stolika dla ucznia i wpisuje na kartkę,
b) przekazuje uczniowi zalaminowany identyfikator
- Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
- Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
- Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
- Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
1) zdający,
2) osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, egzaminatorzy, specjaliści pracujący ze zdającymi, którym przyznano dostosowanie warunków lub formy przeprowadzania egzaminu, osoby wyznaczone do przygotowania i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery, sprzęt medyczny), asystenci techniczni
3) inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.
4) pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność,
5) niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów (z wyjątkiem sytuacji, gdy zgodę na taki sposób dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu wydał dyrektor OKE, lub jeżeli zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się), przedstawicieli mediów.
5. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
6. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, tj. długopis z czarnym tuszem (+ 1 zapasowy ), dodatkowo na egzamin z matematyki linijkę.
7. Nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
8. Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu np. przyborów piśmienniczych albo kalkulatorów rezerwowych dla zdających – konieczna jest ich dezynfekcja.
9. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
10. W przypadku materiałów jednorazowych, których zdający nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna.
11. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
12. Szkoła nie zapewnia wody pitnej.
13. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
14. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.
ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA OSOBISTEGO
- Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
- Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).
- Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
- Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
- Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
- podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
- wychodzi do toalety,
- kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
6. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).
PROGRAM POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA „UMIEM PŁYWAĆ” 2021
PROGRAM POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA „UMIEM PŁYWAĆ” 2021
Szanowni Rodzice,
16 marca 2021 r. rusza program powszechnej nauki pływania "Umiem pływać 2021" - program dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu Samorządu Województwa Opolskiego oraz Samorządów Gminnych Województwa Opolskiego. Program będzie realizowany przez 10 tygodni.
Do programu w pierwszej kolejności zostali zakwalifikowani uczniowie, ktorych rodzice zdeklarowali udział w programie w grudniu 2020 r.
W przypadku wolnych miejsc w programie, rodzice klas I - III zostaną poinformowani za pośrednictwem strony internetowej szkoły oraz dziennika elektronicznego.
W związku z wyjazdami klas I - III od 15.03.2021 r. zmianie ulegnie plan lekcji.
Planowana godzina wyjazdu: 1300
Planowana godzina powrotu: 1630
Harmonogram wyjazdów obejmuje: wtorki w terminie 16.03.2021 r. - 08.06.2021 r.
- 16.03.2021 r.
- 23.03.2021 r.
- 30.03.2021 r.
- 13.04.2021 r.
- 20.04.2021 r.
- 27.04.2021 r.
- 04.05.2021 r.
- 11.05.2021 r.
- 18.05.2021 r.
- 08.06.2021 r.
Uwaga:
wypełnioną deklarację oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych proszę wysłać na adres psp.jelowa@lubniany.pl lub przekazać wychowawcy klasy w terminie do 11.03.2021 r.
Załączniki do progamu:
Deklaracja udziału w programie Umiem pływać 2021.pdf
Deklaracja udzialu w programie Umiem pływać 2021.docx
Międzynarodowy Dzień Kobiet 2021
Wszystkiego co najlepsze w Międzynarodowym Dniu Kobiet dla wszystkich naszych Koleżanek, uśmiechu, szczęścia i radości każdego dnia życzą młodsi i starsi Panowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej.
Czy Twoje nazwisko należy do Ciebie?
Czy Twoje nazwisko należy do Ciebie?
Tym tytułem pragnę przywołać – za profesorem Janem Miodkiem – słowa matematyka Hugona Steihausa, który powiedział kiedyś do osoby nieżyczącej sobie odmiany swego nazwiska:
„Pan jest właścicielem swojego nazwiska tylko w mianowniku liczby pojedynczej. Pozostałymi przypadkami rządzi gramatyka!”
Niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII na lekcjach polskiego zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi poprawności językowej. Powstawały rymowanki na temat języka, rozwiązywano zagadki i kalambury. Ósmoklasiści zgłębiali tajniki odmiany nazwisk…
Tak, nazwiska trzeba odmieniać! Świadczy to o naszej kulturze.
I tak przecież idziemy do pana dyrektora Artura Baziuka, a ocenę z wychowania fizycznego dostaniemy od pana Jacka Wieczorka. Gdy w ławce odpadnie śrubka, myśli skierujemy do pana konserwatora Huberta Igliczki. Na religii on-line uczniowie łączą się z księdzem Helmutem Piechotą, a w sali komputerowej możemy zobaczyć pana Norberta Dreiera. Matematyki czwartoklasiści uczą się od pana Rafała Kwietnia, a starsze klasy od pani Agaty Pardej…
O! A czemu ostatnie nazwisko jest nieodmienione? Zgodnie z zasadą, że tylko żeńskie nazwiska zakończone na -a podlegają odmianie! Więc spotkamy w szkole nie tylko panią Beatę Zambrzycką, Małgorzatę Kułagę, ale także na przykład panie Barbarę Kowalczyk i Beatę Urbanek.
Co zrobić z nazwiskami dwuczłonowymi? Odmienić każdy człon! (Jeśli to żeńskie nazwisko, należy pamiętać o wspomnianej wcześniej zasadzie). Wiemy dobrze, że trzecia klasa uczy się pod kierunkiem pani Małgorzaty Popławskiej-Vidy.
Gdyby ktoś pomyślał, że może nie należy odmieniać nazwisk obcych, to z pewnością nie ma racji.
Na lekcjach mówimy przecież o Ebenezerze Scrooge’u, Fryderyku Chopinie, podziwiamy dzieła Michała Anioła Buonarrotiego…
A gdy mowa o rodzicach to zawsze serdecznie w szkole witamy i państwa Nowaków, i Kowalczyków, i Śmiejów, i Kudybów i Szymaszków i … wszystkich pozostałych…
Odmieniajmy, nie bójmy się tego!
Odważnych siódmo- i ósmoklasistów zapraszamy do udziału w krótkim konkursie językowym, w piątek, 5 marca 2021, na lekcjach polskiego. Konkurs będzie dostępny pod linkiem https://pani-konik.testportal.pl/ , a hasło dostępu zostanie podane na lekcjach.
Do powyższego zachęcani byliście wszyscy przez … Justynę Konik
Wypowiedź profesora Jana Miodka dostępna pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=MXNi-Tr5OyM
Nigdy nie jest za późno na "Noworoczne Postanowienia"
Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „ Noworoczne postanowienia ”, który
powstał w ramach współpracy Szkolnego Klubu Wolontariatu
z zaprzyjaźnionymi seniorami z Domu Dziennego Pobytu w Biadaczu.
Nasze postanowienia prezentują w krótkich ujęciach filmowych
wolontariusze, a tekst czytają seniorzy. Bardzo dziękujemy pani Sabinie
oraz wszystkim naszym przyjaciołom z Domu Dziennego Pobytu za
wspólną pracę i wielkie zaangażowanie.
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022
KOMUNIKAT
DYREKTORA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JEŁOWEJ
Z DNIA 08 LUTEGO 2021 R.w sprawie zasad rekrutacji dzieci urodzonych w roku 2014 do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej i liczbie wolnych miejsc w szkole na rok szkolny 2021/2022
Podstawa prawna:
- art.154 ust. pkt. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910).
- Zarządzenie Wójta Gminy Łubniany Nr 14/2021 z dnia 26.01.2021 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Łubniany.
- Statut Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej informuje, że nabór do klasy I w roku szkolnym 2021/22 będzie prowadzony na wolne miejsca w terminie: 15 lutego – 05 marca 2021 r.
Liczba wolnych miejsc wynosi:
Klasa I – 25 miejsc
1. W postępowaniu rekrutacyjnym do klas I biorą udział:
1) dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą 7 lat,
2) dzieci 6-letnie na wniosek rodziców pod warunkiem:
a) korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki
w klasie pierwszej lubb) posiadania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej (w przypadku niekorzystania przez dziecko z wychowania przedszkolnego).
2. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmuje się:
1) z urzędu – dzieci 6, jak i 7 letnie, zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie zgłoszenia rodziców;
2) na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
3. Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest:
1) złożenie zgłoszenia (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły) lub
2) wniosku (dotyczy dzieci spoza obwodu), które można pobrać ze strony internetowej szkoły https://pspjelowa.edupage.org lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły od dnia 15 lutego 2021 r.
4. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
5. Wnioski niekompletne, wypełnione nieprawidłowo nie będą rozpatrywane.
6. W przypadku składania wniosków o przyjęcie do większej liczby placówek, rodzic określa preferencje co do kolejności przyjęcia.
7. Postępowanie rekrutacyjne do szkoły przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły. Dyrektor wyznacza przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.
8. Zasady postępowania rekrutacyjnego oraz tryb działania Komisji Rekrutacyjnej, a także zakres oraz zakres uprawnień i obowiązków członków komisji w postępowaniu rekrutacyjnym określa Regulamin Rekrutacji zwany dalej „Regulaminem”.
9. Podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych
i kandydatów nieprzyjętych odbędzie się nie później niż do 09 kwietnia 2021 r. poprzez zamieszczenie list osób przyjętych i nieprzyjętych do szkoły na tablicy ogłoszeń.10. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal posiada wolne miejsca, przeprowadza się postępowanie uzupełniające, które kończy się z dniem ostatnim miesiąca sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
Dyrektor szkoły
Artur Baziuk
Zarządzenie Wójta Gminy Łubniany 14 z dnia 26 stycznia 2021 r.pdf
Szczegóły rekrutacji wraz załącnikami znajdują się w zakładce Rekrutacja 2021/2022
Szkolny wolontariat kwestował dla WOŚP
W niedzielę 31 stycznia odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku tysiące wolontariuszy z całej Polski wzięło udział w akcji, aby zebrać jak największe środki finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego do szpitali w całym kraju.
Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu aktywnie włączyli się do tej ogólnopolskiej akcji. Sześciu wolontariuszy z naszej szkoły kwestowało z puszkami WOŚP w Jełowej, Grabiu i Kobylnie oraz jeden wolontariusz w Dobrzeniu Wielkim.
W ramach akcji uczniowie naszej szkoły zebrali w tych miejscowościach 3198,87zł Jełowa i okolice oraz w Dobrzeniu Wielkim gdzie kwestował Szymon 10730,36 zł. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za ich wspaniałą pracę. Wolontariuszami byli Wiktoria Grzesik, Maja Kałamucka, Michaela Kochanek, Weronika Rataj, Kevin Szymaszek, Oskar Hys i Szymon Milczarek.
ZEBRANIA Z RODZICAMI
Szanowni Rodzice,
serdecznie zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas posumowujące pierwsze półrocze roku szkolnego 2020/2021, które odbędą się w trybie zdalnym. Godziny rozpoczęcia zebrań:
Klasa I - godz. 1630
Klasa II - godz. 1700
Klasa III - godz. 1730
Klasa IV - godz. 1630
Klasa V - godz. 1630
Klasy VI - godz. 1700
Klasy VII - godz.1730
Klasa VIII - godz.1730W zakładce "Zebrania z rodzicami" należy wybrać klasę i połączyć się z wychawcą na platformie ZOOM (Zoom Video Communications) za pomocą aktywnego linku.
Komunikat Dyrektora Szkoły w sprawie nauki zdalnej
Szanowni Rodzice,
od 1 lutego najmłodsze dzieci uczą się stacjonarnie, uczniowie pozostałych klas mają nadal naukę zdalną – rozporządzenie podpisane.
Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek, zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, a także wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.
Uczniowie klas I–III szkół podstawowych kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.
Inne zmiany wprowadzone w rozporządzeniu
Organizacja zajęć zdalnych w szkole dla uczniów
Od 1 lutego nadal można organizować zajęcia lub zajęcia zdalne dla uczniów klas IV–VIII, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą uczyć się w domu.
Dla uczniów, którzy z innych przyczyn nie mogą uczyć się zdalnie w domu, możemy zorganizować zajęcia w formie stacjonarnej w szkole, po wcześniejszym złożeniu wniosku przez rodzica.
Możliwość prowadzenia w szkołach tzw. egzaminów próbnych
W szkole będą zorganizowane, w ramach konsultacji z nauczycielami, testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty, tzw. egzaminy próbne przeprowadzane przez szkołę.
Powyższe rozwiązania wchodzą w życie 1 lutego 2021 r na podstawie rozporządzenia MEiN
Opieka świetlicowa dla najmłodszych uczniów
W dalszym ciągu jest prowadzona działalności opiekuńczej dla uczniów klas I-III.
Konsultacje dla zdających egzaminy
Dla uczniów klas ósmych szkoła organizuje konsultacje indywidualne lub w małych grupach po wcześniejszym złożeniu deklaracji chęci udziału.
Źródło:
"RUSZ SIĘ DLA SERCA"
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brynicy (ul. Powstańców Śląskich 47, 46-024 Brynica) zaprasza do wzięcia udziału w akcji pod hasłem "RUSZ SIĘ DLA SERCA" w terminie od 29.01 - 31.01.2021 r. , szczegóły znajdziecie Państwo w reguaminie.
Regulamin WOŚP "Rusz się dla serca".pdf
Serdecznie zapraszamy
Gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
We wtorek 19.01.2020 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, w którym wzięło udział sześcioro uczniów z Gminy Łubniany. Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Trzeciak i Amelia Brandys, gościliśmy też dwoje uczniów z Luboszyc i dwie uczennice z Brynicy.
Jesteśmy dumni, że właśnie nasze uczennice zajęły główne miejsca w tym konkursie – Zuzanna pierwsze, a Amelia drugie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego dla naszych uczniów
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie – Zuzanna Trzeciak 👈 z kl. VIII, Amelia Brandys 👈z kl. VII b oraz Jonas Buchta 👈 z kl. VII a zostali stypendystami Marszałka Województwa Opolskiego. Stypendium przyznawane jest uczennicom i uczniom województwa opolskiego w ramach programu „Wspieramy najlepszych III”, realizowanego przez urząd marszałkowski z funduszy unijnych i ma służyć wspomaganiu w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań. Nasi uczniowie zostali docenieni za osiągnięcia w nauce uzyskane w zeszłym roku szkolnym, a stypendium zostało przyznane na bieżący rok szkolny.
Ucieszyła nas także obecność na liście stypendystów naszej absolwentki, Miriam Drąg 👈, obecnie uczennicy Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota".
Link do strony Urzędu Marszałkowskiego:
https://www.opolskie.pl/2020/12/wspieramy-najlepszych-iii-jest-juz-lista-stypendystow/
👌 Gratulujemy wyróżnionym i życzymy im dalszych sukcesów w nauce 👌
"Śpiewające dziewczyny"
W niedzielę, 17 stycznia, w Łubniańskim Ośrodku Kultury odbyła się transmisja Koncertu Noworocznego Studia Wokalnego. Wśród występujących mogliśmy zobaczyć i usłyszeć trzy uczennice naszej szkoły: Nataszę Wojtas z kl. IV i siódmoklasistki Magdalenę Konik i Amelię Brandys.
Dziewczęta z powodzeniem rozwijają swoje talenty pod okiem instruktorki ŁOK-u, pani Marii Spólnej.
Efekty ich pracy można zobaczyć w nagraniu całego koncertu, który dostępny jest pod linkiem
https://www.youtube.com/watch?v=poE5Fv_jGp0
Brawa dla wokalistek !
#SZCZEPIMY SIĘ, DLACZEGO WARTO?
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!
od 18 stycznia 2021 r. po przerwie edukacyjnej zajęcia rozpoczynają klasy I - III, które będą odbywać się w następującej formie:
Klasy I – III
- wszystkie zajęcia, w tym zajęcia z pomocy psychologiczno – pedagogicznej odbywają się– w formie stacjonarnej,
- uczniowie przychodzą na zajęcia lekcyjne zgodnie z tygodniowym planem zajęć zamieszczonym w dzienniku elektronicznym,
- uczniowie, którzy dotąd korzystali ze stołówki będą mieli nadal możliwość korzystania z obiadów,
- do piątku tj.15.01.2021 r. proszę dokonać telefonicznie 774211009 zapisów uczniów na obiady.
Klasy IV – VIII- zajęcia odbywają się w formie zdalnej,
- uczniowie przebywają w domu,
- realizują zajęcia zgodnie z planem lekcji za pośrednictwem platformy ZOOM,
- zajęcia indywidualne z pomocy psychologiczno – pedagogicznej logopedyczne, z psychologiem, korekcyjno – kompensacyjne, rewalidacyjne mogą odbywać się stacjonarnie, zgodnie z planem zajęć, w porozumieniu z nauczycielem prowadzącym zajęcia,
- zajęcia grupowe z pomocy psychologiczno – pedagogicznej tj. logopedyczne, z psychologiem, korekcyjno – kompensacyjne, dla dyslektyków, zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka polskiego i z matematyki , odbywają się zgodnie z planem lekcji za pośrednictwem ZOOM,
- uczniowie, którzy dotąd korzystali ze stołówki na czas zawieszenia zajęć stacjonarnych nie będą mieli możliwości korzystania z obiadów.
Bez zmian działa sekretariat, świetlica szkolna, stołówka, biblioteka a także pedagog, psycholog i logopeda.
Rodzice utrzymują stały kontakt z wychowawcami klas przez e – dziennik lub telefonicznie w godzinach pracy nauczycieli.
Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasad higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.
W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ przypominam Państwu o wdrożonych procedurach bezpieczeństwa, postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych wprowadzonych Zarządzeniem nr 16 Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej z dnia 26 sierpnia 2020 r.
Wszystkie zostały umieszczone na stronie https://pspjelowa.edupage.org/? w zakładce „Aktualności” proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie.
Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby stosować się do poniższych zasad, a także do obowiązujących na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej procedur bezpieczeństwa, postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych
Ogólne zasady organizacji pracy szkoły
1. Od 18 stycznia 2021 r. do odwołania uczniowie klas I – III w Publicznej Szkole Podstawowej w Jełowej rozpoczną naukę w formie stacjonarnej ze szczególnym uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.
2. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i pracownikom przed zakażeniem się Covid-19 wprowadzono procedury bezpieczeństwa, postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych.
3. Za zapoznanie uczniów z procedurami odpowiedzialni są zarówno rodzice, jak i nauczyciele.
(załącznik nr 12).4. Rodzice w czasie funkcjonowania szkoły, kontaktują się z nauczycielem telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio po wcześniejszym umówieniu się na rozmowę. W bezpośrednim kontakcie z nauczycielem rodzic ma obowiązek założyć maseczkę na usta i nos oraz zachować dystans społeczny wynoszący min. 1,5 metra.(załącznik nr 7).
5. W szkole obowiązuje jednozmianowy system nauki.
6. Szkoła jest czynna w godzinach od 700 - 1630.
7. Do szkoły może uczęszczać uczeń, pracownik szkoły bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz wtedy, gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie, lub w izolacji w warunkach domowych.
8. Po wejściu do szkoły należy bezwzględnie i stosować środki ochronne tj. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk.
9. Pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni szkoły, rodzice i uczniowie utrzymują dystans społeczny między sobą min. 1,5 m.
10. Na terenie szkoły w przestrzeniach wspólnych, ciągach komunikacyjnych (np. korytarze, sanitariaty, szatnie) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.
11. Osoby z zewnątrz wchodzące do szkoły mają obowiązek stosowania środków ochronnych:
- osłona ust i nosa,- rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk,
- wejść mogą tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych,
- osoby te po załatwieniu sprawy niezwłocznie opuszczają budynek szkoły12. Zużyty jednorazowy sprzęt ochrony osobistej (m.in. maseczki, rękawiczki), zdejmowany z zachowaniem ostrożności, należy wyrzucić do oznaczonych pojemników koszy wyposażonych w worek, znajdujących się na każdym piętrze budynku szkolnego.(załącznik nr 8)
13. W czasie przebywania na terenie szkoły wszystkich obowiązuje zachowanie dystansu min. 1,5 m.
14. Sale, w których odbywają się zajęcia są porządkowane i dezynfekowane co najmniej raz dziennie.
15. Wietrzenie sal i korytarzy odbywa się co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie
potrzeby także w czasie zajęć, w zależności od możliwości w szkole.16. Na terenie szkoły nie można korzystać z dystrybutorów wody pitnej do odwołania.
Organizacja zajęć w szkole - podstawowe informacje dla rodziców i uczniów
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń, szkoły bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz wtedy, gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie, lub w izolacji w warunkach domowych.
2. Do szkoły dzieci i uczniowie przychodzą (są przyprowadzani) o wyznaczonych godzinach zgodnie z dziennym rozkładem zajęć.
3. Do placówki nie będzie przyjęte dziecko, którego domownik odbywa kwarantannę. Rodzic/prawny opiekun dziecka, ma obowiązek niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły fakt odbywania przez domownika kwarantanny, jeżeli taka sytuacja zaistnieje, pod rygorem odpowiedzialności za zagrożenie bezpieczeństwa zdrowia i życia osób trzecich.
4. W uzasadnionym podejrzeniu, że dziecko jest chore (np. temperatura wysoka) i może zarażać inne dzieci, nie będzie ono przyjęte, a rodzice zostaną poproszeni o niezwłoczny kontakt z lekarzem. Rodzic jest zobowiązany poinformować dyrektora lub nauczyciela o stanie zdrowia dziecka. W sytuacji, gdy zachorowanie ma miejsce w czasie pobytu dziecka w szkole, zostanie ono umieszczone w izolatorium do czasu odbioru go przez rodzica. Szkoła zapewnia opiekę w czasie przebywania ucznia w izolatorium. (załącznik nr 13)
5. W przypadku, gdy pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę i kaszel, powiadamia dyrektora szkoły, a w przypadku jego nieobecności osobę upoważnioną przez dyrektora szkoły. Pracownik szkoły sprawdza temperaturę ucznia termometrem bezdotykowym w przypadku zauważenia niepokojących objawów. Uczeń zostaje odizolowany w odrębnym pomieszczeniu lub w wyznaczonym miejscu, zapewniającym min. 2 m odległości od innych osób. Niezwłocznie powiadomieni zostają rodzice/opiekunowie o konieczności natychmiastowego odebrania ucznia ze szkoły.(załącznik nr 5).
6. Wprowadzamy różne godziny rozpoczynania zajęć przez uczniów klas I – III
- klasa pierwsza zaczyna zajęcia codziennie o godz. 745,
- klasa druga zaczyna zajęcia codziennie o godz. 800,
- klasa trzecia zaczyna zajęcia codziennie o godz. 815.7. W szkole wyznaczone są odrębne wejścia i wyjścia do szkoły dla poszczególnych klas:
- klasy I – III – wejście do budynku oznaczone literą A (wejście główne)8. Ustalono stałe godziny spożywania posiłków w świetlicy szkolnej w godzinach od 1130 – 1145.
(załącznik nr 10)9. Proces dostarczania do szkoły i odbierania przez szkołę posiłków i produktów przez firmę cateringową odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego.(załącznik nr 9)
10. Zróżnicowany czas rozpoczynania zajęć przez oddziały edukacji wczesnoszkolnej nie narusza szkolnego planu lekcji, ponieważ w tych klasach pracuje jeden nauczyciel. Gdyby zachodziła potrzeba wejścia na zajęcia wyłączone z edukacji wczesnoszkolnej np. nauczyciela angielskiego, informatyki czy religii/etyki – to z łatwością je można dostosować do rozkładu lekcji tych nauczycieli.
11. Rodzice zobowiązani są do podania wychowawcy klasy możliwie najszybszej formy kontaktu.
12. Opiekunowie odprowadzający dzieci (dotyczy tylko uczniów klasy I) mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, dotyczy to tylko przedsionka szkoły oraz korytarza na parterze przy wejściu głównym do budynku, zachowując zasady (załącznik nr 1)
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi – uczniem klasy ,
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
13. Rodzice nie przebywają na terenie placówki dłużej niż istnieje potrzeba.
14. Uczeń nie przynosi do szkoły żadnych zabawek i innych przedmiotów wykonanych z materiałów pluszowych lub tkanin. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
15. Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.
16. Przed rozpoczęciem zajęć nauczyciel / wychowawca świetlicy lub specjalista prowadzący zajęcia wietrzy salę, w której będą przebywali uczniowie. Salę należy wietrzyć w ciągu dnia w godzinnych odstępach czasowych.(załącznik nr 2)
17. Dzieci/ wychowankowie uczestniczący w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli, będą korzystają z placu zabaw i boisk szkolnych, przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu społecznego. (załącznik nr 3).
18. Uczniowie samodzielnie rozbierają się w szatni. Dzieciom młodszym pomaga pracownik. Zgodnie z zaleceniami GIS przebywanie osób trzecich w pomieszczeniach placówki zostanie ograniczone do niezbędnego minimum.
19. W przypadku gdy pogoda na to pozwoli, uczniowie będą korzystali ze szkolnego placu zabawi boiska sportowego przy zachowaniu zasad opisanych w załączniku nr 4 procedur. Podczas przerw uczniowie rotacyjnie będą korzystać z placu apelowego, boiska wielofunkcyjnego, terenów zielonych, siłowni zewnętrznej pod ścisłym nadzorem nauczycieli dyżurujących. Powrót do budynku szkolnego odbywa się po uprzednim ustawieniu grup i skierowaniu do wejść oznaczonych literami A, B lub C.(załącznik nr 4).
20. Do regulaminu korzystania z zajęć świetlicowych szkoła wprowadza zapisy dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii.
21. Zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego ustalone dla zajęć lekcyjnych obowiązują również na zajęciach pozalekcyjnych.
22. Zajęcia wychowania fizycznego w miarę możliwości będą prowadzone na świeżym powietrzu.
23. W sali gimnastycznej mogą przebywać dwie grupy uczniów z zachowaniem dystansu. Sprzęt sportowy będzie dezynfekowany po zakończonych zajęciach.
24. W szkole prowadzony jest monitoring codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania czystości ciągów komunikacyjnych, sali gimnastycznej, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, włączników, klawiatury.
25. Dezynfekcję przeprowadza się w czasie nieobecności dzieci w pomieszczeniu, z uwzględnieniem czasu potrzebnego na wywietrzenie pomieszczenia.
26. Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
Organizacja higieny, czyszczenia i dezynfekcji (załącznik nr 11)
1. W szkole prowadzony jest monitoring codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania czystości ciągów komunikacyjnych, sali gimnastycznej, sali komputerowej, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek, włączników i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach, klawiatur i myszek.
2. Dezynfekcję przeprowadza się ściśle z zaleceniami producenta środka do dezynfekcji.
3. Dezynfekcję przeprowadza się w czasie nieobecności dzieci w pomieszczeniu, z uwzględnieniem czasu potrzebnego na wywietrzenie pomieszczenia. Podczas dokonywania dezynfekcji grupa dzieci pod opieką nauczyciela przebywa na dworze.
4. W miarę możliwości uczniowie w szkole nie zmieniają sal lekcyjnych (dezynfekcja sali odbywa się w momencie zmiany grupy osobowej)
5. W miarę możliwości jak największa ilość zajęć będzie przeprowadzana na świeżym powietrzu.
6. Toalety dezynfekuje się na bieżąco.
7. Po każdym posiłku miejsce jego spożywania jest dezynfekowane środkiem dezynfekcyjnym przez pracownika obsługi.
8. Sala gimnastyczna dezynfekowana jest każdorazowo po zmianie grupy.
Postanowienia końcowe
1. *Rodzice zobowiązują się do podpisania oświadczenia (załącznik nr 12) obejmującego swym zakresem powyższe punkty, jednocześnie akceptując i zobowiązując się do przestrzegania niniejszej procedury. Zgoda na oświadczeniu dotyczy obojga rodziców/prawnych opiekunów.
2. *Po zapoznaniu się z procedurą rodzice zobowiązani są do przesłania pocztą elektroniczną skanu lub zdjęcia oświadczenia na adres mailowy psp.jelowa@lubniany.pl lub wrzucenia do skrzynki przed wejściem głównym do budynku szkoły do dnia 17 stycznia 2021 r.
*dotyczy przyjętych uczniów do szkoły w okresie od 23.12.2020 r. – 16.01.2021 r.
3. Wszyscy pracownicy szkoły są zobowiązani do odbycia szkolenia w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny oraz odpowiedniego reagowania w Publicznej Szkole Podstawowej w Jełowej w związku z COVID - 19 i podpisania oświadczenia, akceptując i zobowiązując się do przestrzegania niniejszej procedury oraz Wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 5 sierpnia 2020 r. dla szkół podstawowych wydanych na podstawie 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322,374 i 567) wraz ze wszystkimi kolejnymi aktualizacjami.
4. Procedura jest dostosowana i uszczegółowiona do indywidualnych warunków lokalowych i osobowych Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej.
5. Procedura może podlegać ciągłym zmianom, w zależności od przebiegu i rozwoju sytuacji pandemii na terenie naszego kraju.
6. O wszelkich zaistniałych zmianach rodzice/opiekunowie uczniów będą informowani przez Dyrektora Szkoły komunikatami zamieszczanymi na stronie internetowej szkoły i przez e – dziennik.
7. Procedura obowiązuje od dnia 18 stycznia 2020 r. do odwołania.
Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.
Dyrektor szkoły
Artur BaziukZałączniki do procedur bezpieczeństwa postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych.
Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły
Załącznik 1.pdfProcedura pobytu i zabawy w sali dydaktycznej i świetlicy szkolnej
Załącznik 2.pdfProcedura wyjścia grupy uczniów na plac zabaw i boiska szkolne
Załacznik 3.pdfProcedura pobytu na placu apelowym / boisku wielofunkcyjnym / siłowni zewnętrznej
Załącznik 4.pdfProcedura postępowania w razie stwierdzenia zagrożenia zarażenia u ucznia wirusem Covid-19 - Załącznik 5.pdf
Procedura postępowania w razie stwierdzenia zagrożenia zarażenia u pracownika wirusem Covid-19
Załącznik 6.pdfProcedura komunikacji z rodzicami uczniów
Załącznik 7.pdfProcedura postępowania z odpadami dla osób stosujących środki zapobiegawcze w miejscu nauki i pracy.
Załącznik 8.pdfProcedura przyjęcia dostaw gotowych posiłków i produktów z firmy cateringowej
Załącznik 9.pdfProcedura i harmonogram wydawania posiłków
Załacznik 10.pdfProcedura dezynfekcji zabawek i pomocy dydaktycznych
Załącznik 11.pdfOświadczenie o zapoznaniu się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole
Załącznik nr 12.docx
Załącznik nr 12.pdfZgoda rodziców/ opiekunów prawnych na pomiar temperatury ciała dziecka z użyciem termometru bezdotykowego
Sukces ucznia klasy VIII – Oskara Hysa w II Regionalnym Konkursie Malarskim „Śląsk na płótnie”
Miło nam poinformować o sukcesie naszego utalentowanego ucznia – Oskara Hysa :) BRAWO!!!
Konkurs został zorganizowany przez Łubniański Ośrodek Kultury, a jego celem było pokazanie piękna naszego regionu. Oskar zajął I miejsce w kategorii klas IV – VIII. Piękny obraz namalowany przez Oskara na płótnie nosi tytuł : „Filary Śląska – natura i wiara”.
GRATULUJEMY !!!
Ważny komunikat !
Informuję, że w okresie od 28 grudnia br. do 17 stycznia 2021 r., zajęcia sportowe i treningi w sali Publicznej Szkoły Podstawowe w Jełowej (zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. poz. 2316) będą mogły się odbywać dla:
- zawodników uprawiających sport zawodowo,
- zawodników, którym wypłaca się stypendia sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie,
- zawodników, którzy są członkami kadry narodowej,
- zawodników, którzy są członkami kadry olimpijskiej,
- zawodników, którzy są członkami kadry paraolimpijskiej,
- zawodników uprawiających sport w ramach ligi zawodowej,
- niepełnoletnich zawodników klubów biorących udział we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez polski związek sportowy.W związku z tym przedstawiciele klubów, którzy są zainteresowani organizowaniem zajęć sportowych w sali PSP Jełowa, w tym okresie, proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 774211009 lub e-mail: psp.jelowa@lubniany.pl
Jednocześnie z przykrością informujemy, że od 28 grudnia br. do 17 stycznia 2021 r. nie będziemy udostępniać naszych obiektów sportowcom-amatorom.
Źródło:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200002316/O/D20202316.pdfDyrektor szkoły
Finał Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”
11 grudnia 2020 r. z sali koncertowej Łubniańskiego Ośrodka Kultury w Łubnianach odbyła się transmisja finału XXVII Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”.
Wspaniałą galę rozpoczęto piosenką pt. „Ze Śląskiem na ty”, którą wykonały uczennice ze studia wokalnego (wśród nich była Amelia Brandys – uczennica klasy 7 B PSP w Jełowej).
Wśród dużej ilości prac nadesłanych z wielu stron Opolszczyzny były prace rodzeństwa Melanii i Wiktora Świtałów, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej.
Prace konkursowe oceniła komisja w składzie: prof. U.O. dr hab. Teresa Smolińska, prof. zw. dr hab. Bogusław Wyderka, mgr Piotr Badura oraz o. SVD ks. dr Henryk Kałuża.
Wiktor Świtała – uczeń klasy 6 B w grupie klas V – VI zdobył I miejsce za pracę pt. „Jak to Ślunzołki hodują ptołki”.
Melania Świtała – uczennica klasy 8 w grupie klas VII – VIII uzyskała wyróżnienie za pracę pt. „Zwycajnoł kobiyta”.
Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów. GRATULUJEMY!!!
Zapraszamy do obejrzenia transmisji z finału konkursu:
https://www.youtube.com/watch?v=ST_GCVdc3V4&feature=youtu.be
"ZASIL NASZE SERCE"
„Zasil nasze Serce” – to akcja charytatywno – ekologiczna, której pomysłodawcami są uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej – członkowie Szkolnego Inkubatora Przedsiebiorczości działającego od 2020 roku. Działania projektowe realizowane na terenie szkoły i lokalnie dofinansowane są ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO 2019.
Prezentujemy Państwu efekty naszych działań i zapraszamy całą mieszkańców Gminy Łubniany, Jełowej i okolic, lokalne firmy, a zwłaszcza całą społeczność uczniowską, nauczycieli, rodziców do włączenia się w akcję zbierania nakrętek.
Zbieranie nakrętek to bardzo popularna a zarazem bezpieczna i dostępna w dobie pandemii lokalna akcja społeczna.
Plastikowe nakrętki - od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów - są w każdym domu. Zbiórka nakrętek plastikowych odbywać się będzie cały rok szkolny z udziałem Szkolnego Inkubatora oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca przed naszą szkołą zebrane przez siebie nakrętki. Zebrane nakrętki zostaną przekazywane do skupu plastikowych nakrętek - firmy recyklingowej, która przerabia je na surowiec wtórny. Środki uzyskane ze sprzedaży nakrętek zostaną przekazane potrzebującym osobom.
Dziękujemy Państwu z całego Serca
Zaproszenie dla Rodziców