• BIEGACZE Z JEŁOWEJ NAGRODZENI W XIX TURAWSKIM BIEGU PRZEŁAJOWYM

• W sobotę, 19 maja, na terenie boiska LZS-u w Kotorzu Małym odbył się XIX Turawski Bieg Przełajowy, w którym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Organizatorami imprezy byli: Gmina Turawa, Publiczna Szkoła Podstawowa w Turawie i Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

Poszczególne biegi odbywały się na różnych dystansach, zależnych od wieku biegaczy. Cieszymy się, że na podium stanęli także uczniowie naszej szkoły!

W biegu na 200 m wśród dziewcząt z rocznika 2011 i młodszych Natasza Wojtas z kl. I zdobyła I miejsce.

W biegu na 400 m dla dziewcząt z rocznika 2009 i 2010 Sonia Piekorz z kl. I zdobyła II miejsce.

Dziewczęta z rocznika 2007-2008 również biegły na 400 m i tu Agnieszka Niemiec z kl. IV a zdobyła II miejsce.

Medal za III miejsce zdobyła też Monika Niemiec z kl. VII uczestnicząc w biegu na 1000 m dla dziewcząt z rocznika 2003-2004.

Brawo!

Na uznanie za swe zaangażowanie zasługują też pozostałe biegaczki: Paulina Głuszek i Aneta Solga z kl. I oraz Magdalena Konik i Wiktoria Suchanow z kl. IV a.

Były też biegi dla chłopców, ale niestety żaden uczeń nie wystartował w zawodach…

Dziękujemy Rodzicom za przywiezienie pociech i dopingowanie im w czasie zawodów!

Miło mi też powiedzieć, że nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele reprezentowali naszą szkołę w czasie Biegu Terenowego. Pan Artur Baziuk – dyrektor szkoły, uczestniczył w biegu mężczyzn na dystansie 5 km, a pisząca te słowa w biegu kobiet na dystansie 2 km, zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Zawsze warto próbować!

• MISTRZOWIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO

• Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej odnieśli wielkie sukcesy z języka niemieckiego w konkursach wojewódzkich na etapie wojewódzkim i ogólnopolskim. Najwyższe miejsca uzyskali:

1. Łukasz Segieth

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

I miejsce - tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie

Przedmiotowym z Języka Niemieckiego Pingwin - (142 uczestników)

I miejsce Liga EduNect - Mistrz Języka Niemieckiego - (740 uczestników)

Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego „Wspieramy najlepszych II”

za wybitne osiągnięcia w nauce.

2. Laura Buchta

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

I miejsce - tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie

Przedmiotowym z Języka Niemieckiego Pingwin - (142 uczestników)

V miejsce Liga EduNect - Mistrz Języka Niemieckiego - (740 uczestników)

3. Karen Wierzgalla

V miejsce - tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie

Przedmiotowym z Języka Niemieckiego Pingwin - (140 uczestników kl. 6)

VIII miejsce Liga EduNect - Mistrz Języka Niemieckiego - (860 uczestników)

4. Oliwier Werner

11 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie

Przedmiotowym z Języka Niemieckiego Pingwin - (142 uczestników)

V miejsce Liga EduNect - Mistrz Języka Niemieckiego - (740 uczestników)

5. Dominika Matuszok

22 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie

• Zaproszenie dla Rodziców

• Szanowni Rodzice,

realizując założenia programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły zapraszamy Państwa na spotkanie z Ekspertem ds.

kształtowania bezpiecznych zachowań i korzystania z sieci przez dzieci i młodzież w ramach projektu CYBERNAUCI.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 14.05.2018 r. o godz. 16:30 w sali nr 15,

bezpośrednio po spotkaniu odbędą się zebrania wychowawców z Rodzicami.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność i udział w spotkaniu.

Dyrektor szkoły i Grono Pedagogiczne