•  Aktualności

• Przerwa na czytanie

07.11.2023

Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.

Cyceron

16 listopada w szkolnej bibliotece miało miejsce wielkie wydarzenie. Tego dnia na każdej przerwie do biblioteki ściągały tłumy uczniów, którzy brali udział w Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Tego dnia szkolną bibliotekę odwiedziło 67 uczniów z klas I - VIII. Czytali oni swoje ulubione książki. Czasem przynieśli swoją własną z domu, ale większość uczniów najpierw wybrała sobie książkę ze zbiorów szkolnej biblioteki. Był to też czas, aby wymienić się doświadczeniem i preferencjami czytelniczymi. Uczniowie sami nawzajem polecali sobie książki warte przeczytania. Starsi czytali młodszym, młodsi oglądali obrazki. Pojawiły się pytania, co warto czytać, co jest ciekawe. Uczniowie przy okazji zg

• Nagrody w konkursie fotograficznym

07.11.2023

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej zdobyli nagrody i wyróżnienia w konkursie fotograficznym „Lasy nadleśnictwa Turawa w obiektywie – efekt pracy leśnika”. Wykonali oni zdjęcia ukazujące efekty pracy służb leśnych. Wykazali się nie tylko zmysłem artystycznym, ale wykazali też wrażliwością na piękno przyrody oraz dostrzegli jej nietuzinkowość i niesamowity urok.

• Wycieczka do Berlina

28.10.2023

Zapraszamy do krótkiej relacji z wycieczki do Berlina i Tropical Islands, która odbyła się w dniach 23-24.10.23r.
            Wyjazd ten był dla naszych uczniów okazją do zwiedzania najważniejszych atrakcji turystycznych Berlina oraz do prób komunikowania się w języku obcym.
            Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Reichstagu. Podziwialiśmy panoramę miasta z tarasu w siedzibie parlamentu niemieckiego. Kolejnymi punktami były: Brama Brandenburska oraz Berliner Dom – katedra berlińska .W trakcie naszego zwiedzania zobaczyliśmy także Alexanderplatz z wieżą telewizyjną – Fernsehturm jak również Kolumnę Zwycięstwa – Siegessäule. Następnie zwiedziliśmy Futurium czyli muzeum przyszłości z interaktywnymi wystawami poświęconymi wyzwaniom przyszłości np. klimatowi, żywności, mieszkalnictwu i technologii. Po zwiedzaniu pojechaliśmy do Tropical Islands gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji np. największy na świecie,

• Spotkanie z Tomaszem Sobanią

26.10.2023

Dzis w naszej szkole odbyło się fascynujące spotkanie z Tomaszem Sobanią - podróżnikiem, biegaczem, autorem książek... można długo wymieniać :). Tomek na swojej stronie internetowej pisze o sobie:

Tomasz Sobania
            ( ur. 16 sierpnia 1998 r.) – 22-letni biegacz, pisarz i podróżnik. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie trzy wydane książki: dwie powieści dla młodzieży “Speculo” i “Nowy świt” oraz książkę „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka”, dotyczącą jego Biegu do Santiago de Compostela z 2018 roku.W 2019 roku w ciągu 18 dni przebiegł przez całą Polskę, a łączny dystans biegu z Zakopanego do Gdyni wyniósł 756 kilometrów. Oprócz biegowych i literackich osiągnięć może pochwalić się przepłynięciem Oceanu Atlantyckiego na pokładzie Daru Młodzieży w trakcie Rejsu Niepodległości i odwiedzeniem łącznie osiemnastu krajów świata w trakcie swoich podróży. Nie mniejszą jego pasją jest wspinaczk

• Do Hymnu!

11.10.2023

Za nami przesłuchania do VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do hymnu"! Pieśni wyśpiewane pięknie i z dużym zaangażowaniem! Wielkie dzięki dla wszystkich śpiewających i ich rodziców za wsparcie w przygotowaniach.

Przesłuchania w całej Polsce trwają do połowy listopada, więc na werdykt jury czekamy do 27 listopada.

• Godzina dla MŁODYCH GŁÓW

10.10.2023

Nasza szkoła bierze udział w programie profilaktycznym "Godzina dla MŁODYCH GŁÓW", po to, aby otwarcie mówić o zdrowiu psychicznym :) Koordynatorką projektu na terenie szkoły jest p. Katrin Urban.

Oto kilka słów, które kieruje do nas Martyna Wojciechowska, prezeska Fundacji UNAWEZA oraz inicjatorka projektu MŁODE GŁOWY:

• Dzień Języków Obcych

03.10.2023

26.10 obchodziliśmy jak co roku Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie ubierali się w kolory brytyjskie i niemieckie oraz piekli babeczki z flagami tych państw. Na przerwach robili zdjęcia w fotobudce. Ponad to klasy 6-8 uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu i wykonały ziny w języku angielskim i niemieckim. To jeszcze nie koniec... Uczniowie przygotowywali potrawy brytyjskie i niemieckie. Na lekcjach klas starszych odbyły się quizy i zabawy.Anna Mróz

• Warsztaty kulinarne.

Kontynuujemy cykl warsztatów, które rozpoczęliśmy w minionym roku szkolnym.
            Na dzisiejszych warsztatach uczniowie przyrządzili Kartoffelsalat, czyli niemiecką sałatkę ziemniaczaną i angielski pudding chlebowy. Wyszło pysznie.
            Na zajęciach wykorzystujemy sprzęt otrzymany w ramach programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości, jak i zaprzyjaźnionych darczyńców. Natomiast produkty niezbędne do sporządzania potraw pochodzą z dofinansowania Urzędy Gminy w Łubnianach.

• ZEBRANIA Z RODZICAMI

Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszamy Państwa na pierwsze organizacyjne zebranie związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się we wtorek 12.09.2023 r.

Spotkanie z dyrektorem szkoły, godz. 16.30 - sala gimnastyczna

Od godz. 17.00 - spotkania w klasach

Sala nr 3 -klasa I - wychowawca Barbara Kowalczyk
            Sala nr 7 -klasa II - wychowawca Teresa Steuer
            Sala nr 6 -klasa III - wychowawca Małgorzata Popławska - Vida

• Projekty, programy i konkursy realizowane w szkole

• Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej w ramach projektu ” OP@LSKIE DLA PODSTAWÓWEK- zdalne nauczanie zbliża” – otrzymała  7 laptopów.

• Publiczna Szkoła Podstawowa
      w Jełowej w ramach projektu
      "OP@LSKIE DLA PODSTAWÓWEK
      - zdalne nauczanie zbliża”