• 2017-18

• DZAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU

GRUDZIEŃ

Szkolny Klub Wolontariatu  wraz z opiekunami zorganizował zbiórkę rzeczy dla dzieci z Ukrainy w ramach projektu                                       " Mój kolega z Ukrainy ".

Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz rodzice zaangażowali się  w akcję naszego Klubu. Zebraliśmy bardzo dużo przyborów szkolnych,  słodyczy,  oraz artykułów chemicznych. Wszystko posegregowaliśmy i spakowaliśmy do kartonów, które były gotowe do wysyłki. Prezenty zostaną przekazane księdzu Andrzejowi z Rzymskokatolickiej parafii Wszystkich świętych w Chodorowie na Ukrainie, które wręczy w okresie świątecznym dzieciom ze swojej parafii.

LISTOPAD

W listopadzie  Szkolny Klub Wolontariatu zaangażował się w ogólnopolską akcję : Uczniowie zwierzętom dla fundacji Centaurus przeprowadzając zbiórkę pieniędzy w naszej szkole.

Fundacja Centaurus  jest międzynarodową organizacją, która działa od 2006 roku na rzecz ochrony zwierząt, ekologii i zdrowego stylu życia.

Stado prawie 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, liczne zwierzęta gospodarskie i domowe to zasługa 400 000 Darczyńców z całego świata, którzy zaangażowali się w działalność organizacji.

Działa w niej ponad 100 000 wolontariuszy, a 400 000 darczyńców pomogło już kilku tysiącom zwierząt. Wspiera ją wielu znanych artystów i aktorów, między innymi Jan Nowicki, Maryla Rodowicz czy Marek Siudym.

Obecnie fundacja zbiera na naprawę dachu na stajni dla koni seniorów w Szczedrzykowicach pod Legnicą. Jest to największy w Europie azyl dla koni starych i schorowanych gdzie otoczonych opieką jest około 400 koni i parędziesiąt osiołków.

Spotkanie z Seniorami

24 października uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z panią Beatą Urbanek oraz panią Justyną Kornek odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Po przedstawieniu członków oraz działalności Szkolnego Klubu  Wolontariatu w Jełowej, uczniowie wykonali  program artystyczny – dziewczyny z klasy IV i V zaśpiewały piosenki w języku niemieckim, a klasa VII rozbawiła wszystkich piosenkami z pokazywaniem oraz kilkoma śląskimi tekstami i żartami. Następnie wręczono mieszkańcom i pracownikom domu skromne upominki. Potem wszyscy usiedli przy wspólnym stole, zajadając się pysznym ciastem, a rozmowom nie było końca.

Zarówno dla uczniów, jaki i dla mieszkańców tamtejszego ośrodka było to niezwykłe doświadczenie. W oczach i na twarzach starszych ludzi można było dostrzec ogromną radość i wdzięczność. Na pożegnanie pojawiły się uściski, a na niektórych policzkach (także naszych uczniów) pojawiły się nawet łzy wzruszenia.