• Organizacja pracy świetlicy

1. W szkole działa świetlica, która z uwzględnieniem przepisów odrębnych jest formą realizacji zadań opiekuńczych szkoły.
          2. Zajęciami świetlicowymi obejmuje się uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców, organizację dojazdu lub inne okoliczności.
          3. Do świetlicy przyjmowane są dzieci na podstawie kart zgłoszeń składanych przez rodziców lub prawnych opiekunów.
          4. Na zajęciach świetlicowych pod opieką jednego nauczyciela nie może pozostawać więcej niż 25 uczniów.
          5. Wychowawcy świetlicy współpracują z nauczycielami i wychowawcami klas w zakresie pomocy w kompensowaniu braków dydaktycznych, otaczają szczególną opieką dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo.
          6. Nadzór pedagogiczny nad pracą świetlicy sprawuje dyrektor szkoły.
          7. Świetlica zapewnia zajęcia świetlicowe uwzględniające potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe dzieci, a także ich możliwości psychofizyczne,
            w szczególności zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, zajęcia zapewniające prawidłowy rozwój fizyczny oraz odrabianie lekcji.
          8. Celem działalności  świetlicy jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki, pomocy w nauce, warunków do nauki własnej oraz wypoczynku i rekreacji poprzez:
            • zabawy i gry świetlicowe;
            • zajęcia plastyczne i techniczne;
            • zajęcia według indywidualnych zainteresowań uczniów;
            • zajęcia utrwalające wiedzę;
            • gry i zabawy rozwijające;
            • zajęcia sportowe;
            • ćwiczenia ruchowe;
            • czytelnictwo;
            • małe formy teatralne.
          9. Szczegółową organizację świetlicy określa Regulamin.
          10. Czas pracy świetlicy ustala dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii reprezentacji rodziców w zależności od możliwości szkoły.